Sekera bude kráľom chýbať dlhšie, jeho zranenie je vážnejšie

Andrej Sekera
Foto: SITA/AP

LOS ANGELES 2. apríla (WEBNOVINY) – Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera možno už nezasiahne do duelov tímu zámorskej NHL Los Angeles Kings v závere základnej časti. Dvadsaťosemročný bek si totiž v pondelkovom zápase na ľade Chicaga poranil koleno.

Sekera bude v boji o play-off chýbať

Sekera z duelu odstúpil v závere druhej časti hry a vo zvyšku stretnutia, v ktorom jeho tím prehral 1:4, sa už na ľade neobjavil. Slovenskému obrancovi v pondelkovom súboji spadol na nohu jeden z protihráčov.

Los Angeles bojuje o play-off a rodák z Bojníc mu bude v prípade dlhšej absencie citeľne chýbať. Sekera od februárovej výmeny odohral za Kings šestnásť stretnutí s bilanciou jeden gól a tri asistencie. Vďaka plneniu defenzívnych úloh patrí medzi opory tímu.

Regehroma strata defenzívnej dvojičky mrzí

„Je z hry von. Na ľade nebol niekoľko dní,“ poznamenal pre LA Times tréner „kráľov“ Darryl Sutter. Ten síce odmietol špecifikovať vážnosť Sekerovej indispozície, no zámorské médiá vo všeobecnosti hovoria o tom, že nejde len o drobné poranenie.

V poslednom čase nastupoval Andrej Sekera s Robynom Regehrom, ktorého strata defenzívnej dvojičky mrzí. „S Andrejom sme si začali na ľade rozumieť. To, čo sa mu stalo, je veľmi zle načasované. Stalo sa, v tejto sezóne to však našu obranu zasahuje až príliš často,“ povedal Regehr.

Podľa portálu Canoe.ca čakajú Sekeru ďalšie vyšetrenia, ktoré povedia viac o rozsahu zranenia a dĺžke liečenia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Sekera