Šeliga vyzýva Fica na zrušenie plánovaného protestu, zhromaždením ľudí sa zvýši riziko nákazy omikronom

Robert Fico, Smer SD
Predseda strany Smer-SD Robert Fico. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

Nezaradený poslanec Juraj Šeliga (Za ľudí) vyzval predsedu strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) Roberta Fica, aby zrušil protest pred Prezidentským palácom, ktorý sa uskutoční v stredu 26. januára. V tlačovej správe o tom informovala Martina Legáth, poslanecká asistentka Šeligu.

„Nijakým spôsobom vám nechcem upierať právo zhromažďovať sa a vyjadriť svoj názor. No na druhej strane na vás apelujem ako na bývalého trojnásobného premiéra Slovenskej republiky, aby ste brali v úvahu zdravie a epidemiologickú situáciu na Slovensku,“ vyzval Šeliga. Podľa neho sa variant omikron naplno šíri a Fico volá občanov, aby prišli pred Prezidentský palác.

Viac o téme: Koronavírus

„Zvyšuje sa tým, pre nich samých a rovnako aj pre vás, riziko nákazy novým variantom. Zvyšuje sa tým riziko, že naše nemocnice budú ešte viac preťažené. A zvyšuje sa tým riziko, že niekto aj z vašich účastníkov sa môže nakaziť a na následky choroby zomrieť,“ vysvetlil Šeliga.

Dodal, že po vlne omikronu bude dosť času a priestoru protestovať bez zvýšeného rizika nákazy vírusom. „Vy aj tak viete odkomunikovať svoje posolstvo prostredníctvom médií, prostredníctvom tlačových konferencií, ľudia poznajú váš postoj, pán Fico,“ uzavrel Šeliga.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj ŠeligaMartina LegáthRobert Fico