Senát najvyššieho súdu odmietol dovolanie Majského, neboli splnené dôvody

Jozef Majský
Odsúdený Jozef Majský. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský.
  • aktualizované 26. novembra, 09:03

Päťčlenný senát Najvyššieho súdu SR (NS SR) na štvrtkovom neverejnom zasadnutí odmietol dovolanie odsúdeného Jozefa Majského, a to z dôvodu, že nezistil splnenie dovolacích dôvodov. Informovala o tom hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Zároveň pripomenula, že dovolanie podal Majský proti uzneseniu najvyššieho súdu z 29. júla 2020, ktorým bolo zamietnuté jeho odvolanie proti rozsudku Špecializovanému trestného súdu z 21. októbra 2015.

Predmetným rozsudkom bol uznaný vinným z pokračovacieho trestného činu podvodu spolupáchateľstvom s uložením nepodmienečného trestu odňatia slobody vo výmere deväť rokov pre kauzu nebankových spoločností Horizont Slovakia a B.M.G. Invest.

Jozefa Majského po právoplatnom odsúdení 4. augusta minulého roku zadržala v nemocnici v Prahe česká polícia. České súdy na jeseň 2020 rozhodli, že ho na Slovensko nevydajú, pretože má aj české občianstvo. Zároveň si však Majský na základe rozhodnutia českých súdov uložený trest odpykáva v Českej republike. V máji tohto roku mu bolo zamietnuté podmienečné prepustenie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexandra VažanováJozef Majský
Firmy a inštitúcie NS Najvyšší súd SR