Senátor utrpel bodné rany do hlavy, syna našli mŕtveho

Deeds
Americký senátor za štát Virgínia Creigh Deeds. Foto: SITA/AP

WASHINGTON 19. novembra (WEBNOVINY) – Americký senátor za štát Virgínia Creigh Deeds je hospitalizovaný v kritickom stave po tom, čo utrpel niekoľko bodných rán nožom do hrude a hlavy.

K incidentu malo prísť priamo v jeho dome, kde policajti našli Deedsovho 24-ročného syna Gusa, ktorý neskôr zomrel na následky strelného poranenia.

Podľa spravodajského portálu britskej BBC však vyšetrovatelia „nepátrajú po žiadnych podozrivých“. Nevyjadrili sa však k tomu, či si Gus Deeds svoje zranenia „spôsobil sám“.

Hovorkyňa virgínijskej polície Corinne Gellerová o prípade informovala na utorňajšej večernej tlačovej konferencii. „Vyšetrovatelia stále zisťujú motív a priebeh udalostí,“ povedala reportérom.

Deeds napriek svojim početným zraneniam policajtom povedal, ako sa celý incident stal. Bližšie informácie k celej dráme zatiaľ nezverejnili.

Deedsa zvolili do Senátu v roku 2001 za Demokratickú stranu. V roku 2009 kandidoval na post guvernéra, súboj so svojím republikánskym rivalom Bobom McDonnellom však prehral. Krátko na to sa rozviedol so svojou ženou Pam.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom