Senica podľahla vo Fortuna lige Seredi vlastným gólom, Trenčín remizoval v Ružomberku

FUTBAL FL: Senica - Sereï
Sprava: Mihovil Klapan z FK Senica a Cleber Nascimento z ŠKF iClinic Sereď počas futbalového zápasu 13. kola základnej časti Fortuna ligy 2019/2020 medzi FK Senica a ŠKF iClinic Sereď. Senica, 26. október 2019. Foto: SITA/Martin Medňanský

Futbalisti Trenčína remizovali na trávniku Ružomberka 2:2 (1:1) v úvodnom súboji sobotného programu 13. kola Fortuna ligy 2019/2020. Trenčania pod vedením nového trénera Norberta Hrnčára na hornom Liptove dvakrát úspešne dotiahli náskok domácich a napokon dosiahli tretiu remízu z posledných štyroch zápasov v najvyššej domácej ligovej súťaži. Ružomberčania zasa natiahli sériu bez prehry na šesť duelov.

Remízu zariadil Bukari

Skóre zápasu otvoril v 21. min domáci Lukáš Kojnok, ale na konci prvého polčasu vyrovnal z pokutového kopu Bosniak v drese Trenčanov Hamza Čatakovič.

V druhom polčase po hodine hry poslal Ružomberok po druhý raz do vedenia peknou strelou z priameho kopu kapitán Ján Maslo, ale posledné slovo mal v 79. min mladý ghanský útočník Osman Bukari.

Ružomberok je v neúplnej tabuľke šiesty so 17 bodmi, Trenčín má o tri body menej a je deviaty.

DAC predĺžil sériu

Dunajská Streda splnila úlohu favorita a na trávniku nováčika FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa zvíťazila 2:0. Góly hostí strelili v druhom polčase po hodine hry maďarský reprezentant Zsolt Kalmár a neskôr v 85. min stopér Dominik Kružliak.

Dunajská Streda predĺžila sériu ligových víťazstiev na štyri a v tabuľke naďalej dýcha na chrbát vedúcemu Slovanu Bratislava.

Hráči FK Pohronia ani po druhý raz neuspeli s novým trénerom Mikulášom Radványim, hoci po prehre v Bratislave mali proti sebe zasa veľkého favorita. Mužstvo zo Žiaru nad Hronom stále má iba 7 bodov a patrí mu posledná 12. priečka.

Rozhodli vlastné góly

FK Senica a FC Nitra v sobotu neuspeli navlas rovnako – neuspeli 0:1 po vlastných góloch. Senica bez Slováka v základnej zostave prehrala doma so Sereďou „vlastencom“ brazílskeho obrancu Cascarda zo 79. min a v tabuľke je deviata o 3 body za Sereďou na siedmom mieste.

Nitra prehrala v Zlatých Moravciach gólom Martina Kovaľa v 48. min. Lopte do siete však nešťastným tečom pomohol hosťujúci kapitán Pavol Farkaš, takže ho tiež možno považovať za vlastný. Zlaté Moravce-Vráble sa posunuli priebežne na štvrté miesto, Nitra je predposledná jedenásta.