Senica predĺžila v zápase proti Trnave víťaznú šnúru, Trenčínu hrozí zostup z Fortuna ligy

FUTBAL: Trnava - Senica

BRATISLAVA 4. mája (WebNoviny.sk) – Účastník futbalovej Európskej ligy v tejto sezóne Trenčín sa poriadne namočil do súboja o záchranu, keď na vlastnom ihrisku podľahol Nitre 1:4 v sobotňajšom zápase 7. kola skupiny o udržanie vo Fortuna lige.

Rozhodli zlepené góly

Nitra nastúpila na zápas s vedomím, že vďaka triumfe Trnavy v Slovnaft Cupe už nemôže zabojovať o účasť v európskych súťažiach cez baráž, no napriek tomu si pripísala prvé víťazstvo v tomto kalendárnom roku.

Trenčín zlomili dva zlepené góly v polovici druhého polčasu. Na 2:1 zvýšil Frederik Bilovský a už o tri minúty pridal ďalší zásah Marián Chobot.

Senica bližšie k záchrane

Futbalisti Senice zvíťazili v piatom ligovom vystúpení za sebou a priblížili sa k záchrane. V sobotňajšom dueli zdolali na domácom trávniku Spartak Trnava 2:0.

Diváci si museli počkať na góly až do úplného záveru zápasu, keď skórovali Kay a Eric Ramírez. Seničania sú po víťazstve na deviatej pozícii, už iba o skóre za ôsmou Trnavou.

Penalta pred koncom

Futbalisti Zlatých Moraviec výrazne zvýšili svoje šance na záchranu, keď v existenčnom zápase uspeli na ihrisku Podbrezovej 1:0.

Rozhodujúci moment duelu prišiel desať minút pred koncom, kedy premenil pokutový kop Tomáš Ďubek. V nadstavenom čase mohol vyrovnať Filip Hlohovský, no brankár Adrián Chovan jeho strelu vyrazil na roh.

Zlaté Moravce sa odlepili z dna tabuľky, kam spadli práve „železiari“. Tí strácajú jeden bod na predposledný Trenčín.

Fortuna liga 2018/2019

• nadstavbová časť – skupina o udržanie – 7. kolo – sobota

AS Trenčín – FC Nitra 1:4 (1:1) – hralo sa v Myjave
Góly: 9. Čatakovič – 34. Fabiš, 63. Bilovský, 66. Chobot, 79. Charizopulos, ŽK: 58. Čatakovič – 11. Vestenický, 71. Fabiš, rozhodovali: Očenáš – Štrbo, Tomčík, 339 divákov

Trenčín: Šemrinec – Yem, Laczkó (66. Corryn), Skovajsa, Slávik – Van Arnhem – Zubairu, Roguljič, Lamine (60. Ubbink) – Bukari, Čatakovič
Nitra: Pindroch – Kuník (58. Charizopulos), Pavol Farkaš, Niba, Šurnovský – Fabiš, Machovec (53. Kóňa) – M. Fábry, Bílovský, Chobot (85. Štefanec) – Vestenický

FK Senica – FC Spartak Trnava 2:0 (0:0)
Góly: 82. Kay, 90.+ E. Ramírez, ŽK: 36. Lovat (Trnava), rozhodovali: Chmura – Hrčka, Hrmo, 500 divákov

Senica: Taborda – Krč, C. Da Graca, R. Dias, Klapan – Castaňeda (85. Otrísal), El Moudane, Petshi (67. Zezinho), Tešija (60. Dangubič), Deretti – E. Ramírez
Trnava: Bolek – Turňa, Abena, Košút, Lovat (69. Markoski) – A. Sloboda, Janečka – Yilmaz (62. Pekár), Depetris, Čonka – Hing-Glover

FK Železiarne Podbrezová – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 0:1 (0:0)
Gól: 80. Ďubek (z pok. kopu), ŽK: 60. Paraj, 76. Podstavek, 79. Viazanko – 15. Asanovič, 78. Kwin, 84. Grozdanovski, rozhodovali: Smolák – Pozor, Bobko, 921 divákov

Podbrezová: M. Vantruba – Viazanko, M. Oravec (83. Pavúk), Kiwior, Podstavek – Obročník, Paraj – Hlohovský, Špyrka (61. Halgoš), Ďatko – D. Leško (74. Wiezik)
Zlaté Moravce: A. Chovan – Brašeň, Kwin, Asanovič, Chren – Kelez (64. Orávik), Grozdanovski, Duga (89. Karlík), Válovčan (90.+ Práznovský) – Ďubek, Dočekal