Seničania majú v Corgoň lige pohárové ciele

FK Senica
FK Senica Foto: SITA/Marián Peiger
FK Senica
Foto: SITA/Ivan Fleischer

SENICA 9. júla (WEBNOVINY) – Futbalisti Senice po 4. mieste v uplynulej sezóne a postupe do finále Slovnaft Cupu (domáca pohárová súťaž) chcú nadviazať na tieto úspešné výsledky aj v novom súťažnom ročníku 2012/2013.

„V súvislosti s Corgoň ligou máme opäť pohárové ciele. Chceme sa znova kvalifikovať do európskych súťaží,“ povedal prezident FK Senica Viktor Blažek.

K jeho slovám o ambíciach na domácej scéne sa pridal aj nový hlavný kormidelník tímu zo Záhoria Zdeněk Psotka, ktorý po dvoch rokoch vystriedal úspešného lodivoda Stanislava Grigu (stal sa koučom A-tímu SR, pozn.):

„V lige chceme nadviazať na umiestnenia z uplynulých ročníkov. Pokúsime sa o to trochu odlišným štýlom, akým sa Senica prezentovala doteraz. Do každého stretnutia pôjdeme s víťazným imperatívom, body sa rátajú až na konci súťaže. Keď budeme pri konečnom účtovaní úspešní, budeme spokojní.“

Tridsaťosemročný český tréner senického mužstva, ktorý prišiel zo Sigmy Olomouc, ďalej poznamenal: „V Senici a vlastne aj na Slovensku som trénerom – nováčikom. Po letnom príchode som sa zoznámil s kádrom, ten sa v porovnaní s uplynulou sezónou výrazne zmenil. Odišlo množstvo hráčov vrátane kvalitného tria Bolek, Gorosito, Strnad. Počas krátkeho času sme sa snažili nahradiť tieto straty, stále máme ešte otvorenú jednu – dve hráčske pozície. V najbližšom čase by sa všetko malo definitívne doriešiť. Teší ma, že do mužstva pribudli aj hráči pochádzajúci z regiónu. Krajčík i Masaryk sú hladní po úspechu v domácom prostredí, prijalo ich aj tunajšie prostredie.“

Už hrali predkolo Európskej ligy

Stanislav Griga
Foto: SITA/Marián Peiger

Seničania už majú za sebou prvý zápas 1. predkola Európskej ligy UEFA 2012/2013, v ktorom vo štvrtok 5. júla hrali v Budapešti s domácim MTK nerozhodne 1:1.

Odveta sa hrá na Záhorí vo štvrtok 12. júla od 19.30 h.

„Naším cieľom je postúpiť a vyzvať na súboj v druhom predkole EL cyperský tím APOEL Nikózia. V tejto kontinentálnej súťaži chceme zohrať dôstojnú rolu,“ skonštatoval prezident FK Senica Viktor Blažek.

„Máme vysoké ambície. Kontinentálna súťaž je veľkým lákadlom. Zápasom v Budapešti sa nám podarilo získať pre Senicu historicky prvý bod a dosiahli sme aj prvý ´európsky´ gól. Radi by sme našu snahu zavŕšili aj premiérovým postupom ďalej,“ doplnil tréner Zdeněk Psotka.

Nový kapitán senického mužstva Tomáš Kóňa (prevzal „céčko“ po Jánovi Gajdošíkovi, resp. Petrovi Bolekovi, pozn.) si pochvaľuje náladu v kabíne.

„V tíme, do ktorého prišlo veľa nových futbalistov, vládne výborná klíma. Zatiaľ sa spoznávame – na ihrisku i mimo neho. O ambíciách je pred sezónou vždy ťažké hovoriť. Bude to znieť ako klišé, ale do každého zápasu chceme ísť s cieľom zvíťaziť,“ skonštatoval skúsený 28-ročný stredopoliar s reprezentačnými skúsenosťami a dodal:

„Veľa zvučných mien ešte nezaručujú úspech, musíme hrať dobre na ihrisku. Chcem pomôcť mužstvu čo možno k najlepším výsledkom.“

Navýšili rozpočet

FK Senica
Foto: SITA/Marián Peiger
Peniaze_euro
Foto: Archívne foto SITA/Jozef Jakubčo

Prezident senického klubu ďalej ozrejmil situáciu v ekonomickej a finančnej oblasti. „Pred aktuálnym ročníkom sme zvýšili rozpočet o 200 000 eur. Jeho aktuálna výška predstavuje 1,9 mil. eur,“ uviedol Viktor Blažek a pokračoval:

„K tejto sume treba prirátať investíciu vo výške 2,8 mil. eur, ktorú plánujeme vložiť do prestavby štadióna. Rekonštrukcia sa začne už v decembri výkopovými prácami. Ak pôjde všetko podľa plánu, tak v marci budúceho roka by mali byť sfinalizované tribúny za bránkami. Veríme, že nové miesta budú verejnosti sprístupnené už na začiatku jari 2013. Zvyšné prostriedky budú investované najskôr do protiľahlej tribúny, napokon príde na rad aj hlavná tribúna. Posledná fáza prestavby by mala byť ukončená v roku 2015.“

V rámci letnej prípravy odohrali senickí futbalisti deväť zápasov s absolútne vyrovnanou bilanciou 3 víťazstvá, 3 remízy, 3 prehry a skóre 13:13.

Najlepším strelcom bol panamský útočník Rolando Blackburn s tromi úspešnými zásahmi. Na úvod novej corgoňligovej sezóny 2012/2013 čaká na FK Senica v nedeľu 15: júla od 19.30 h domáci zápas proti FK Dukla Banská Bystrica.

Káder FK Senica:

brankári: Milan Švenger, Pavol Kamesch, Michal Šulla, Ján Malec

obrancovia: Matej Krajčík, Erich Brabec, Petr Pavlík, Miroslav Štěpánek, Martin Frýdek, Peter Štepanovský, Václav Koutný

stredopoliari: Tomáš Kóňa, Juraj Križko, Martin Ďurica, Jaroslav Černý, Stef Wijlaars, Martin Babic, Jaroslav Diviš, Jan Kalabiška, Adam Varadi

útočníci: Rolando Blackburn, Pavol Masaryk, Lamine Diarrassouba, Petr Hošek

Zmeny v kádri:

Odišli: Petr Bolek (Viktoria Plzeň), Tomáš Strnad (Hradec Králové), Nicolás Gorosito (Slovan Bratislava), Pedro Leal (návrat do Kostariky), Luis Furtado de Oliveira „Bolinha“ (hosťovanie – Zlaté Moravce)

dlhodobo zranení: Ján Gajdošík, Róbert Pillár

Prišli: Matej Krajčík (Jablonec), Pavol Masaryk (Ružomberok), Erich Brabec (Sparta Praha), Miroslav Štěpánek (Hamburger SV) – všetci na prestup, Milan Švenger (Sparta Praha), Martin Frýdek (Sparta Praha), Martin Babic (ViOn Zlaté Moravce), Adam Varadi (Sigma Olomouc), Václav Koutný (Sigma Olomouc) – všetci na hosťovanie, Michal Šulla (Vrbové, návrat z hosťovania)

Realizačný tím:

tréner: Zdeněk Psotka

asistent trénera: Josef Mucha

tréner brankárov: Miroslav Mentel

kondičný tréner: Milan Skokan

vedúci mužstva: Martin Šnegoň

lekár: Radovan Hyža

masér: Róbert Beblavý

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal ŠullaPavol MasarykTomáš Kóňa
Firmy a inštitúcie FK Senica