Seniori majú spolu 193 rokov, ich príbeh lásky zlomí rekord

Láska
Foto: Thinkstock

LONDÝN 28. apríla (WEBNOVINY) – On onedlho oslávi úctyhodných 103 rokov, ona má zatiaľ len 91 – zaľúbený pár seniorov z anglického Eastbournu však chystá veľkú zmenu. Už o pár týždňov si dvojica konečne povie svoje „áno“ a stanú sa tak najstaršími mladomanželmi na svete.

Valentín
Foto: ilustračné, Thinkstock

George Kirby, ktorý so svojou partnerkou Doreen Luckie žije už 27 rokov, si pri žiadosti o ruku nekľakol. „Bál som sa, že by som sa už nevládal postaviť,“ smeje sa dôchodca, ktorý Doreen pozná od roku 1988.

Bývalý boxer a fitness tréner stretol svoju nastávajúcu vďaka organizácii, ktorá seniorom pomáha nájsť si priateľov. Kým z Doreen bola v tom období čerstvá vdova, George sa krátko pred osudovým stretnutím rozviedol. „Navštevoval ma doma, hneď sme si padli do oka,“ uviedla Doreen pre denník Daily Telegraph.

Hoci spolu žijú pod jednou strechou už od roku 1990, dôchodca požiadal Doreen o ruku až na Valentína tohto roku. Svadbu budú mať začiatkom júna. Nebude na nej chýbať ich sedem detí z predchádzajúcich manželstiev, 15 vnúčat a sedem pravnúčat.

Seniori majú spolu 193 rokov, ich príbeh lásky zlomí rekord
Foto: www.telegraph.co.uk

„Mám pocit, že už nastal ten správny čas,“ uviedol George. „Necítim sa však na svoj vek, pri Doreen mladnem,“ dodáva.

Vo svadobný deň budú mať manželia spolu 194 rokov a 281 dní, čím prekonajú predchádzajúci rekord najstarších novomanželov z roku 2013, ktorí mali v deň obradu zmiešaný vek 188 dní.

„Sme nadšení, že sa idú brať,“ uviedol Georgeov syn Neil. Namiesto svadobných darov plánujú manželia všetky príspevky darovať charite. „V ich veku už nezostáva veľa materiálnych vecí, po ktorých by túžili, a tak chcú vyzbierať peniaze pre vybrané charitatívne organizácie,“ dodal hrdý Neil, ktorý pôjde otcovi za svedka.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom