Seniori nad 60 rokov majú obrovský záujem o očkovanie Sputnikom, Hlas vyzýva vládu na jeho povolenie (video)

Očkovanie, koronavírus
Univerzitná nemocnica Bratislava pokračuje v očkovaní v zariadeniach sociálnych služieb. Foto: ilustračné, Gettyimages

Vláde ani Ministerstvu zdravotníctva SR nebráni nič v tom, aby povolili očkovanie Sputnikom V seniorom nad 60 rokov. Na tlačovej besede to uviedol nezaradený poslanec NR SR Erik Tomáš (Hlas-SD).

Staré aj nové vydanie

Ruský dokument s pokynmi k užívaniu vakcíny, ktorý obdržalo ministerstvo zdravotníctva, má k dispozícii aj strana Hlas-SD. Ako tvrdí poslanec, v letáku je staré aj nové vydanie.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína

V starom sa hovorí, že klinické štúdie boli urobené len na vekovej kategórii od 18 do 60 rokov, v novom vydaní týchto pokynov sa však už horná hranica 60 rokov neuvádza.

Záujem medzi seniormi

Ako Tomáš doplnil, z rokovaní s predstaviteľmi Jednoty dôchodcov na Slovensku vyplynulo, že medzi seniormi je o ruskú vakcínu obrovský záujem. „Vláda už nemá čo váhať a keď je taký záujem na strane seniorov, má povoliť očkovanie aj seniorom nad 60 rokov,“ uzavrel.

Ako v reakcii uviedla hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová, rezort požiadal ruskú stranu o doloženie ďalších odborných podkladov. Následne po ich preštudovaní a odbornom posúdení bude ministerstvo informovať o záveroch. „Bezpečnosť pacienta je pre ministerstvo zdravotníctva prioritou, a preto sa rozhodujeme na základe dôkladných odborných podkladov,“ dodala Eliášová.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Erik TomášZuzana Eliášová
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokraciaJednota dôchodcov SlovenskaMZ Ministerstvo zdravotníctva SRNárodná rada SRVláda SR