Seniorka má 91 rokov, dokončila stovky kilometrov dlhú púť

Seniorka má 91 rokov, dokončila stovky kilometrov dlhú púť
Foto: YouTube/BAH

BUENOS AIRES 28. apríla (WEBNOVINY) – Talianka Emma Morosini nepatrí medzi seniorov, ktorí by jeseň života trávili v hojdacom kresle. Energická seniorka na jar dokončila vyše 1200 kilometrov dlhú pešiu púť cez nebezpečnú oblasť Južnej Ameriky.

Morosini sa vydala na nebezpečnú cestu koncom decembra uplynulého roka v provincii Tucumán na severe Argentíny. Následne s vozíkom, ktorý ťahala za sebou, kráčala až do provincie Buenos Aires.

V priebehu troch mesiacov sa brodila v prachu v oranžovej reflexnej veste s nezabudnuteľným klobúkom na hlave. Podľa informácií denníka Buenos Aires Herald si energická starenka neďaleko cieľa pri nešťastnom páde zlomila nos aj ruku, rýchlo sa však zotavila a pokračovala ďalej.

Počas cesty sa k nej príležitostne pridávali aj ďalší ľudia, záverečné kilometre k bazilike Panny Márie už absolvovala v dave nadšených fanúšikov.

Morisoni na svojej púti prešla spolu 1236 kilometrov. Na otázku novinárov, prečo sa rozhodla absolvovať púť krajinou, ktorá je známa svojou vysokou kriminalitou, 91-ročná žena povedala: „Bolo to pre mladých a tiež pre to, aby vo svete zavládol mier.“

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom