Senzácia! Superťažká váha má nového šampióna. Kličko prehral

Boxerský zápas roka: Vladimir Kličko vs. Tyson Fury
Vladimir Kličko v súboji s Tysonom Furym o titul v superťažkej hmotnostnej kategórii. Foto: SITA/AP

DÜSSELDORF 29. novembra (WebNoviny.sk) – Britský profesionálny boxer Tyson Fury je novým kráľom superťažkej hmotnostnej kategórie. V sobotňajšom súboji na futbalovom štadióne Esprit arena v nemeckom Düsseldorfe po dvanástich kolách jednomyseľným výrokom rozhodcov (dva razy 115:112, 116:111) zdolal dovtedajšieho unifikovaného šampióna spomenutej váhy Vladimira Klička a vzal mu opasky organizácií WBA (Super), WBO, IBF a IBO.

„S božou pomocou som triumfoval v Nemecku a pokoril som veľkého majstra. Je to splnený sen. Za ostatných šesť mesiacov som v telocvični odovzdal maximum. Nemôžem tomu uveriť. Po odpočítaní jedného bodu som si myslel, že rozhodnutie nebude v môj prospech. Vladimir, si skvelý šampión. Pred konfrontáciou som sa správal ako mladý, ostrý a sebavedomý muž, preto som hovoril také veci,“ zmierlivo povedal 27-ročný rodák z manchesterskej oblasti Fury svojmu sobotňajšiemu súperovi. Rozplakal sa a dodržal predzápasový sľub – priamo v ringu zaspieval svojej manželke Paris, ktorá v deň duelu ohlásila, že čakajú ďalšieho potomka.

Obrazom: Kličko v zápase roka prehral s Furym

„Bol som dobre pripravený, ale nedokázal som sa vyrovnať s jeho rýchlosťou. Tá je uňho nevídaná na takto vysokého bojovníka. Zažil som svoje tretie vystúpenie v tomto krásnom stánku a chcem odvetu,“ ubezpečil 39-ročný Ukrajinec Kličko fanúšikov, že nekončí. Prehral prvýkrát od roku 2004, nedosiahol devätnástu úspešnú obhajobu titulov v superťažkej divízii v sérii. V profesionálnom ringu naďalej nezdolaný Fury si pripísal 25. víťazstvo, rozhodne najcennejšie.

Prestížnemu meraniu síl v sobotu predchádzali dve kontroverzie. Furymu sa najprv nepozdávala mäkkosť podlahy medzi štyrmi rohmi a neskôr, že mladší z bratskej dvojice Kličkovcov si obviazal ruky bez prítomnosti zástupcu druhej strany, ako kážu pravidlá. Britovi v oboch prípadoch vyhoveli. Samotnú šou odpálilo hudobné vystúpenie Roda Stewarta a úvodné dve vyčkávacie kolá. Kličko väčšiu časť súboja odboxoval s tržnou ranou.

Fury si v siedmom kole veril už natoľko, že si na pár sekúnd dal ruky za chrbát. Veľa akcie 55-tisíc divákov v Esprit arene videlo v deviatom kole, v ňom obaja aktéri predviedli svoj úder zápasu. Kličko utrpel druhú tržnú ranu. V predposlednom jedenástom dominoval rodiaci sa nový majster sveta najsledovanejšej divízie, po opakovaných úderoch do temena oponenta mu však ringový arbiter Tony Weeks odrátal jeden bod. V záverečnom dvanástom kole sa prebudil Kličko, no na zvrat to už nestačilo.

Box – Esprit arena – Düsseldorf (Nem.):
Tyson Fury (V. Brit.) – Vladimir Kličko (Ukr.) 115:112, 115:112, 116:111

– Fury získal tituly verzií WBA (Super), WBO, IBF a IBO v superťažkej hmotnostnej kategórii

https://www.youtube.com/watch?v=sZuc8xhhzkc

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tyson FuryVladimir Kličko