Senzácia vo Varšave, 12-ročný Japonec do hlavnej súťaže

Stolný tenis
Slovákom sa v stolnom tenise na svetovej univerziáde darilo. Foto: SITA/AP

VARŠAVA 23. októbra (WebNoviny.sk) – Japonec Tomokazu Harimoto sa svojím úspechom v kvalifikácii postaral o senzáciu na dvadsiatom prvom tohtoročnom podujatí seriálu prestížnych stolnotenisových turnajov ITTF World Tour Polish Open v poľskej Varšave. Vo veku 12 rokov sa stal najmladším hráčom, ktorý sa prebojoval do hlavnej súťaže na podujatiach tohto rangu. Harimotovi sa podarilo dostať sa medzi 64 hráčov v „pavúku“ dvojhry mužov. To s výnimkou Wang Janga nedokázali ďalší Slováci štartujúci v poľskej metropole.

Mladý japonský stolný tenista sa stal víťazom svojej kvalifikačnej skupiny, keď Čecha Tomáša Polanského zdolal 4:0 a skúsený chorvátsky reprezentant Tan Rui-wu mu podľahol v sedemsetovej dráme 3:4. „Som šťastný, že som najmladším hráčom v hlavnej súťaži na ITTF World Tour. Pokúsim sa vo Varšave vyhrať toľko zápasov, koľko sa len bude dať,“ povedal 286. hráč rebríčka ITTF po tesnom triumfe nad svetovou sedemdesiatdvojkou.

Talent z krajiny vychádzajúceho slnka potom prezradil aj niečo zo svojho súkromia. „So stolným tenisom som začal, keď som mal dva roky. K tomuto športu ma priviedli rodičia, boli aktívnymi hráčmi a inšpirovali ma k tomu, aby som išiel v ich šľapajach. Keď som bol malý chlapček, sedel som na stoličke a pokúšal sa hrať stolný tenis. V súčasnosti trénujem deväť hodín každý deň,“ naznačil Harimoto cestu k úspechu v stolnotenisovom svete.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom