Separatisti ostreľovali Krymske, pod paľbou bol aj Doneck

Vojnou zmietaná Ukrajina
Medzi separatistami na Ukrajine bojuje aj niekoľko Slovákov. Minister vnútra Robert Kaliňák potvrdil, že v súčasnej dobe prebieha ich identifikácia. Foto: SITA/AP

KYJEV 15. júna (WEBNOVINY) – Život jedného vojaka ukrajinskej armády si vyžiadala mínometná paľba proruských separatistov na obec Krymske v Luhanskej oblasti na východe Ukrajiny.

Podľa ukrajinských tlačových agentúr o tom v pondelok informoval gubernátor Luhanskej oblasti Hennadyj Moskaľ. Ostreľovanie obce sa začalo v nedeľu popoludní a pokračovalo až do dnešných skorých ranných hodín, spresnila agentúra Ukrinform.

Všetko o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate

—-> TU.

Situácia na východe Ukrajiny sa výrazne nezmenila. Obe strany sa aj v pondelok navzájom obvinili z ostreľovania pozícií svojich jednotiek. Kým ukrajinská armáda podľa agentúry RIA Novosti písala až o 100 prípadoch ostreľovania za posledných 24 hodín, proruské sily uviedli, že intenzívna paľba vládnych jednotiek, ktorej terčom bolo v nedeľu mesto Doneck, si vyžiadala najmenej desať ranených.

Ranený bol aj fotograf agentúry AFP. Podľa proseparatistickej agentúry DAN ostreľovanie mesta v noci na pondelok prestalo. Agentúra UNIAN s odvolaním sa na televízny kanál 112 Ukrajina v pondelok informovala, že príslušníci roty Pravého sektora v nedeľu počas rozviedky v okolí obce Šyrokyne zadržali občana Ruska, ktorý bojoval v oddieloch samozvanej Doneckej ľudovej republiky (DĽR).

Podľa dokladov, ktoré mal zajatec pri sebe, ide o obyvateľa Stavropoľského kraja na juhu Ruska, ktorý bol vodičom-mechanikom. Rus mal pri sebe „vojenskú knižku a pas DĽR“.

Veliteľ roty Pravého sektora, ktorá ho zadržala, uviedol, že protivník nežiadal o prepustenie a nenavrhoval ani svoju výmenu za zajatca z radov ukrajinskej armády. Ruské vedenie od začiatku konfliktu na východe Ukrajiny popiera účasť svojich vojakov v ňom, ako aj vysielanie vojenskej pomoci v podobe zbraní, munície alebo vojenských inštruktorov.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom