Serena aj Kerberová nebudú chýbať v druhom kole Wimbledonu, šampiónka z roku 2017 skončila

Serena Williamsová
Američanka Serena Williamsová počas prvého kola Wimbledonu. Foto: SITA/AP

Americká tenistka Serena Williamsová nebude chýbať v druhom kole Wimbledonu.

Na londýnskej tráve zdolala v utorňajšom súboji 31-ročnú Talianku Giuliu Gattovú-Monticonovú 6:2, 7:5. Počas celého stretnutia bola aktívnejšou hráčkou, ale k 27 víťazným úderom pridala až 23 nevynútených chýb.

Serena sa cíti lepšie ako vo februári

V druhom sete jej skúsená súperka statočne vzdorovala, ale naďalej platí, že hviezdnej Američanke naposledy zobrala set v prvom kole trávnatého grandslamu Aravane Rezaiová v roku 2011.

Cením si, že sa súperka nevzdala a bojovala až do konca. Na kurte sa cítim lepšie než vo februári (Williamsovú trápili problémy s kolenom, pozn.), odohrala som dosť zápasov na tvrdom povrchu aj antuke. Som šťastná a vďačná, že môžem robiť to, čo milujem,“ vyjadrila sa 23-násobná grandslamová šampiónka tesne po skončení duelu. Čiastočne tak napravila pondelňajšie zaváhanie svojej sestry Venus, ktorá podľahla len 15-ročnej krajanke Cori Gauffovej.

Šampiónka z roku 2017 vypadla

Úspešný vstup do turnaja má za sebou vlaňajšia víťazka Angelique Kerberová, ktorá zdolala Nemku Tatjanu Mariovú 6:4, 6:3. Iba 62 minút potrebovala na postup Češka Petra Kvitová. Rodáčka z Bílovca zdolala Ons Jabeurovú 6:4, 6:2, teda rovnakým výsledkom ako si v popoludňajšom programe poradila svetová jednotka Ashleigh Bartyová s Číňankou Čeng Saj-saj.

Z bývalých wimbledonských víťaziek v prvom kole končia Ruska Maria Šarapovová, ktorá v treťom sete vzdala zápas s Francúzkou Pauline Parmentierovou, a tiež Garbine Muguruzová-Blancová. Šampiónka spred dvoch rokov prekvapujúco nestačila na Brazílčanku Beatriz Haddad Maiaovú po výsledku 4:6, 4:6.

Viac k osobe Angelique KerberováAshleigh BartyováMaria ŠarapovováPetra KvitováSerena Williamsová