Serena dala opäť súperke kanára a je v ďalšom kole US Open

S. Williamsová - G. Voskobojevová
Americká tenistka Serena Williamsová počas zápasu 2. kola US Open, v ktorom deklasovala Galinu Voskobojevovú za 69 minút 6:3, 6:0. Foto: SITA/AP

NEW YORK 29. augusta (WEBNOVINY) – Americká líderka svetového rebríčka WTA tenistiek Serena Williamsová pokračuje v suverénnych výkonoch na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku.

Štvornásobná a úradujúca miestna šampiónka zvíťazila vo štvrtkovom zápase 2. kola dvojhry žien nad kazašskou reprezentantkou Galinou Voskobojevovou, 77. v renkingu, za 69 minút 6:3, 6:0. Zápas v stredu odložili pre dážď.

„Galina hrala v prvom sete veľmi dobre. Všetci mohli registrovať, do akej miery sa výkonnostne zlepšila. Ja som si však dnes počínala pomerne slušne,“povedala mladšia zo sestier Williamsových, ktorá dala v 1. kole dvojitého „kanára“ (6:0, 6:0) inej grandslamovej šampiónke, hrdinke parížskeho antukového Roland Garros 2010 Francesce Schiavoneovej z Talianska.

Teraz mala pomer „winnerov“ a nevynútených chýb 16:13, zdolaná 15:19.

Obrazom: Serena Williamsová postúpila hladko do 3. kola

Štrnásty raz na tomto podujatí štartujúca čoskoro 32-ročná S. Williamsová je víťazka bodovania Bonus Challenge v rámci zámorského letného okruhu Emirates Airline US Open Series 2013. Ak získa v areáli USTA Billie Jean King National Tennis Center svoj 17. singlový veľký titul, odnesie si okrem základnej prémie 2,6 milióna USD aj prilepšenie 1 milión dolárov.

Víťazka 54 turnajov vo dvojhre S. Williamsová nadviazala proti 28-ročnej Voskobojevovej na úspech 6:2, 6:3, ktorý dosiahla vlani na antuke v Ríme. Medzi najlepšími 32 bude čeliť 25-ročnej ďalšej kazašskej zástupkyni s rodiskom v Moskve Jaroslave Švedovovej (78.), proti ktorej má skóre 2:0, ale vlani sa riadne potrápila v osemfinále Wimbeldonu – 6:1, 2:6, 7:5.

Obrazom: Najkrajšie momenty zo štvrtého dňa US Open

Štvrtý hrací deň US Open
Nemecká tenistka Angelique Kerberová počas zápasu 2. kola US Open, v ktorom porazila Kanaďanku Eugenie Bouchardovú 6:4, 2:6, 6:3. Foto: SITA/AP

Francúzsky tenista Gael Monfils počas zápasu 2. kola US Open, v ktorom prehral s Američanom Johnom Isnerom 5:7, 2:6, 6:4, 6:7. Foto: SITA/AP
Španielsky tenista Rafael Nadal počas 2. kola US Open, v ktorom hladko porazil Brazílčana Rogéria Dutra Silvu 6:2, 6:1, 6:0. Foto: SITA/AP
Rumunská tenistka Sorana Cirsteová počas zápasu 2. kola US Open, v ktorom prehrala s Japonkou Kurumi Narovou 5:7, 1:6. Foto: SITA/AP

Do 3. kola v pohode postúpila aj svetová dvojka Viktoria Azarenková. Víťazka ostatných dvoch ročníkov rovnako významných melbournských Australian Open si vo štvrtok v 2. kole poradila s Kanaďankou Aleksandrou Wozniakovou za 68 minút 6:3, 6:1.

Pripísala si úvodných 5 gemov, čo znamená, že na tomto podujatí ťahala sériu 17 získaných hier. Pri vstupe do turnaja totiž prekonala Nemku Dinah Pfizenmaierovú dvakrát 6:0.

„Som rada, že som napokon získala ten úvodný set. V druhom som bola v stave lepšie diktovať tempo,“ povedala Azarenková, ktorá od spomenutého skóre 5:0 dva razy stratila servis a nezužitkovala dovedna 4 setbaly. Premenila až piatu šancu, a to na returne v deviatej hre, keď sa už-už črtala nečakaná zápletka.

Dvadsaťštyriročná niekdajšia líderka renkingu Azarenková mala na druhom najvýznamnejšom dvorci Louis Armstrong Stadium striedmy pomer „winnerov“ a nevynútených chýb 16:19, nechala 25-ročnú bývalú 21. hráčku počítačového poradia Wozniakovú (323., hrá na základe tzv. chráneného hodnotenia v podobe 41. pozície) „vyhádzať sa“. Zdolaná totiž mala základné štatistické ukazovatele 10:35. Kanaďanka si neprospela 8 dvojchybami.

Obrazom: Viktoria Azarenková hladko porazila Kanaďanku Wozniakovú

V. Azarenková - A. Wozniaková 6:3, 6:1
Bieloruská tenistka Viktoria Azarenková počas zápasu 2. kola US Open, v ktorom v pohode zvíťazila nad Kanaďankou Aleksandrou Wozniakovou 6:3, 6:1. Foto: SITA/AP

Kanadská tenistka Aleksandra Wozniaková počas zápasu 2. kola US Open, v ktorom prehrala s dvojkou svetového rebríčka Bieloruskou Viktoriou Azarenkovou 3:6, 1:6. Foto: SITA/AP

Zverenkyňa Samuela Sumyka Azarenková zvýšila v bilancii zo vzájomných súbojov s rekonvalescentkou po zranení ramena na 4:1. Nadviazala na triumf dvakrát 6:4 z 3. kola vlaňajšieho parížskeho antukového Roland Garros. Jedinú prehru inkasovala už v sezóne 2006, aj to išlo o skreč.

Azarenková je na medzinárodných otvorených majstrovstvách Spojených štátov amerických dobyvateľka súťaže junioriek zo sezóny 2005, v roku 2007 sa radovala v miešanej štvorhre po boku krajana Maxa Mirného. V singli žien bola vlani vo finále, v ktorom podľahla domácej Serene Williamsovej. Aktuálnej jednotke počítačového poradia sa revanšovala 18. augusta vo finále prípravného podujatia v Cincinnati.

Dvojnásobná olympijská medailistka z OH 2012 v Londýne Azarenková sa medzi najlepšími 32 v lokalite Flushing Meadows stretne s Francúzkou Alizé Cornetovou (28.), proti ktorej stojí 2:0 od víťazstva 4:6, 6:3, 6:1 v rovnakej fáze Roland Garros 2013.