Serena postúpila bez problémov, ďalej na RG aj Erraniová

Serena williamsova
Serena Williamsová počas prvého kola Roland Garros Foto: SITA/AP

PARÍŽ 26. mája (WEBNOVINY) – Americká líderka svetového rebríčka WTA tenistiek Serena Williamsová v nedeľu veľmi rezolútne vymazala spomienku na svoju vlaňajšiu šokujúcu prehru v 1. kole Roland Garros s Francúzkou Virginie Razzanovou.

Pri vstupe do ročníka 2013 triumfovala na antuke v Paríži nad Gruzínkou Annou Tatišviliovou za 51 minút 6:0, 6:1.

Jediný gem stratila za stavu 6:0, 3:0. Serena nastrieľala 8 es a dovedna 27 „winnerov“ proti len 4. Zároveň urobila citeľne menej nevynútených chýb – 14:22. V 2. kole si zmeria sily s 19-ročnou domácou držiteľkou voľnej karty Caroline Garciovou, ktorá predvlani práve medzi najlepšími 64 riadne potrápila Rusku Mariu Šarapovovú.

Vlani som sa tu poučila, že človek nikdy nevie, čo sa stane či môže udiať. Nepopieram teda, že som bola nervózna. Pred grandslamovými prvými kolami je to tradičné, ale nebola som až natoľko stiesnená ako inokedy. Počas väčšiny stretnutia som sa cítila pomerne neohrozovane a dobre z môjho výkonu,“ povedala pre akreditované médiá S. Williamsová, ktorú koučuje Francúz Patrick Mouratoglou.

Tridsaťjedenročná 15-násobná singlová grandslamová šampiónka Serena dosiahla svoj 25. zápasový úspech v rade, čím si opäť zlepšila osobný rekord.

Sara Erraniová

Do druhého kola postúpili aj finalistka vlaňajšieho Roland Garros Sara Erraniová z Talianska a víťazka tohto podujatia spred štyroch rokov, Srbka Ana Ivanovičová.

Päťka svetového rebríčka WTA Erraniová v nedeľňajšom zápase 1. kola na antuke v Paríži vyškolila Holanďanku Arantxu Rusovú za 54 minút 6:1, 6:2, získala dve tretiny odohraných fiftínov (52:26).

V 2. kole si zverenkyňa Pabla Lozana zmeria sily s temperamentnou kazašskou reprezentantkou Juliou Putincevovou.

Zatiaľ veru nerozmýšľam nad prípadným opätovným prienikom až do finále. Vlani to bol pre mňa neuveriteľný turnaj, najlepší v kariére. Toto je však úplne nové podujatie. Usilujem sa koncentrovať na môj tenis a nezaťažovať sa úvahami o tom, čo tu obhajujem,“ povedala Erraniová pre akreditované médiá.

Dvadsaťpäťročná niekdajšia líderka renkingu Ivanovičová (teraz 14. v systéme) sa na hlavnom dvorci Philippa Chatriera dosť potrápila s niekdajšou 42. hráčkou počítačového poradia Petrou Martičovou (108.) z Chorvátska. Zvíťazila za 110 minút 6:1, 3:6, 6:3. V rozhodujúcej časti mala mečbal na príjme už za stavu 5:0. Nedala a ďalšie dve šance zavŕšiť stretnutie premrhala pri skóre 5:1 – tentoraz ako podávajúca a dokonca išlo o mečbaly v rade. Štvrtú príležitosť nezužitkovala na returne pri skóre 5:2. Navyše, na servise v deviatej hre čelila nepríjemnému stavu 0:30, ale napokon už nepripustila ešte vážnejšiu zápletku. Dvadsaťdvaročná osemfinalistka RG 2012 Martičová zvládla 24 z 27 zákrokov pri sieti. Postupujúca bola o čosi lepšia vo víťazných úderoch (27:23) aj zlyhaniach (36:39).

Panovali pomerne zložité poveternostné podmienky, ale také tu boli celý týždeň. Trénovali sme v podobnom počasí. Bolo chladno, nemyslím si však, že to malo nejaký zásadnejší vplyv na dnešný duel. Začala som naozaj dobre, počínala som si dostatočne agresívne. V druhom sete som však pustila súperku do zápasu. Ona sa rozpodávala, chodila si po údery, dávala veľa dropšotov a slajzov. V treťom sete som dokázala pridať. Keď som viedla 5:0, Martičová začala uvoľnenejšie švihať. Ja som však stále hrala dobre, mala som šance a podarilo sa mi ukončiť zápas. Súperka sa dostala z 0:5 na 3:5 a viedla 30:0 pri mojom podaní, zachovala som si však chladnú hlavu, hoci sa do môjho výkonu už votrela určitá nervozita. Bol to veľmi dôležitý gem. Som veľmi šťastná,“ vyhlásila Ivanovičová.