Serena Williamsová bravúrne zvládla návrat na Roland Garros, Plíškovej nestačilo ani 15 es

Roland Garros, Serena William
Americká tenistka Serena Williams na turnaji Roland Garros Foto: SITA/AP

PARÍŽ 29. mája (WebNoviny.sk) – Serena Williamsová zvládla návrat na grandslamové dvorce, v utorňajšom stretnutí 1. kola dvojhry žien na Roland Garros v Paríži zvíťazila nad Češkou Kristýnou Plíškovou za 105 minút 7:6 (4), 6:4. Pre niekdajšiu jednotku počítačového rebríčka WTA to bolo na podujatí „veľkej štvorky“ prvé vystúpenie po materskej dovolenke, na ktorej bola 14 mesiacov.

Takisto nenasadená Plíšková vzdorovala 36-ročnej Američanke v prvom sete, v ktorom nebola ďaleko od víťazstva. Obe hráčky nezaváhali pri svojom servise, za stavu 6:6 rozhodoval až tajbrejk. V ňom viedla Plíšková 3:0, ale ďalších šesť loptičiek patrilo Serene Williamsovej, ktorá napokon uspela v skrátenej hre 7:4.

Dvadsaťtrinásobná grandslamová šampiónka prehrávala na začiatku druhého setu 0:2, otočila na 3:2 a hoci potom Serena nevyužila pri svojom podaní šancu zvýšiť na 4:2, na vyrovnaného stavu v siedmom geme „brejkla“ Kristýnu Plíškovú a zápas už nepustila z rúk. A to napriek tomu, že česká protivníčka jej nastrieľala 15 es (Američanka „dala“ 13), mala menej dvojchýb (bilancia 3 – 7) a viac víťazných úderov ako tenistka USA (34 – 29). Z postupu do 2. kola singlovej súťaže na parížskej antuke sa však tešila skúsenejšia Serena Williamsová.