Serena Williamsová sa zasnúbila. Oznámila to básňou

Serena Williamsová
Serena Williamsová a Alexis Ohanian. Foto: SITA/AP - koláž WbN

NEW YORK 30. decembra (WebNoviny.sk) – Fenomenálna americká tenistka Serena Williamsová je zasnúbená. Jej vyvoleným je Alexis Ohanian, internetový podnikateľ známy najmä ako spoluzakladateľ siete Reddit.

Prípadný dátum svadby zatiaľ nezverejnili

Zasnúbenie 22-násobnej grandslamovej šampiónky vo dvojhre a súčasnej svetovej dvojky rebríčka WTA oznámila AP prostredníctvom emailu Williamsovej agentka Jill Smollerová.

Prípadný dátum svadby zatiaľ zaľúbenci nezverejnili. „Povedala áno,“ znie stručné rezumé významnej chvíle podľa 33-ročného Ohaniana, zverejnil ho na facebooku. Serena zasa na reddit pridala báseň, ktorá jej priniesla dôležité životné rozhodniutie netýkajúce sa tenisu.

„Prišla som domov a našla som si zbalenú tašku s odkazom smer Rím. Odviezol ma presne na to isté miesto, kde sa naše hviezdy prvýkrát stretli. Vtedy to bola náhoda, ale teraz už zámer. Náš kruh sa definitívne uzatvára. Pokľakol a povedal iba štyri slová. A ja som odpovedala áno,“ informovala Serena Williamsová poetickou formou.

Na konte má 22 grandslamových prvenstiev

Americká tenisová superžena počas kariéry strávila na vrchole rebríčka 309 týždňov, čo ju radí na tretie miesto v otvorenej ére tenisu. Tohto roku v júli sa po siedmy raz tešila zo singlového triumfu na Wimbledone, čím sa dostala na hranicu 22 grandslamových prvenstiev a vyrovnala tým rekord Nemky Steffi Grafovej v už spomenutej tzv. open ére.

V septembri sa na US Open dočkala 308. zápasového triumfu na turnaji veľkej štvorky, čím sa v historickej tabuľke oboch pohlaví dostala na prvé miesto pred Švajčiara Rogera Federera. Serena Williamsová má aktuálne grandslamové skóre 309-43, Federer 307-51. Pre porovnanie, najúspešnejšia žena pred Serenou – Martina Navrátilová – ukončila kariéru s bilanciou 306-49.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martina NavrátilováSerena Williamsová