Serenu Williamsovú nečakane podporil iránsky exprezident Ahmadínedžád

Serena Williamsová
Americká tenistka Serena Williamsová. Foto: archívne, SITA/AP

TEHERÁN 27. augusta (WebNoviny.sk) – Americká tenistka Serena Williamsová, ktorá sa dostala do sporu s prezidentom Francúzskej tenisovej federácie (FFT) v súvislosti s odevom, v ktorom odohrala tohtoročné French Open, získala podporu z tej najnečakanejšej strany.

V príspevku na Twitteri ju v pondelok večer podporil bývalý iránsky prezident Mahmúd Ahmadínedžád. Ten považuje odmietavé reakcie na Serenin odev, ktorý jej – pre ženský tenis netradične – zakrýval celé nohy, za nepochopenie slobody.

„Prečo je French Open neúctivé k Serene Williamsovej? Bohužiaľ, niektorí ľudia vo všetkých krajinách, vrátane tej mojej, si neuvedomujú naozajstný význam slobody,“ napísal Ahmadínedžád na twitterovom účte.

Z jeho príspevku sa okamžite stala na sociálnych sieťach senzácia, pričom mnohí používatelia upozorňujú na to, že Ahmadínedžád bol jedným z najobávanejších politikov posledných desaťročí a viedol krajinu, ktorá ženám prikazuje striktné pravidlá v súvislosti s odievaním na verejnosti.

Iní užívatelia píšu, že Ahmadínedžád je vlastne konzistentný, keďže v súlade s konzervatívnym výkladom islamu podporuje aj v Sereninom prípade zahaľovanie ženského tela na verejnosti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mahmúd AhmadínedžádSerena Williamsová