Sergio García je po 18 rokoch prvý španielsky golfista, ktorý vyhral turnaj Masters

Sergio García
Španielsky golfista Sergio García sa teší z triumfu na turnaji Masters na ihrisku Augusta National Golf Clubu. Augusta, 9. apríl 2017. Foto: SITA/AP

AUGUSTA 10. apríla (WebNoviny.sk) – Sergio García je po 18 rokoch prvý španielsky golfista, ktorý vyhral turnaj Masters, úvodné podujatie z kategórie Majors v sezóne. Na ihrisku Augusta National Golf Clubu rozhodol o víťazovi až rozstrel hneď na prvej jamke s Angličanom Justinom Rosom, úradujúcim olympijským víťazom z Ria de Janeiro.

Obaja mali po absolvovaní 72 jamiek na konte deväť úderov pod par ihriska, v nedeľu zahrali rovnaké skóre 69. García predviedol v „náhlej smrti“ na jamke číslo 18 birdie a na 71. turnaji Majors v profesionálnej kariére sa dočkal prvého titulu.

Z jeho krajanov si naposledy obliekol zelené sako v roku 1999 jeho krajan José María Olazábal, pred ním to dokázal iný Seve Ballesteros. „Bol to neuveriteľný týždeň, budem sa z neho tešiť celý zvyšok života,“ vyhlásil 37-ročný García, ktorému patrí prémia 1 980 000 USD. „Ak som mal s niekým prehrať, potom so Sergiom. Zaslúžil si to,“ uviedol Rose.

Tretie miesto obsadil víťaz ročníka 2011 Charl Schwartzel z Juhoafrickej republiky. Do súťaže nezasiahla jednotka svetového rebríčka Dustin Johnson, ktorý sa napokon rozhodol neštartovať pre zranenie chrbta.