Sérgio Pérez odmietol ponuku Renaultu, v F1 pokračuje v tíme Force India

Sergio Pérez
Sergio Pérez. Foto: archívne, SITA/AP.

SILVERSTONE 18. augusta (WebNoviny.sk) – Mexický pretekár Sergio Pérez bude aj budúcej sezóne seriálu MS motoristickej formuly 1 hájiť farby tímu Force India. Organizácia so sídlom v britskom Silverstone túto informáciu ešte oficiálne nepotvrdila, ale 28-ročný rodák z Guadalajary prezradil, že jeho kontrakt podlieha automatickému predĺženiu.

Okolo indického tímu bolo v ostatných týždňoch rušno. Pred Veľkou cenou Maďarska sa Pérez obrátil na súd so žiadosťou, aby „stajňa“ vstúpila do nútenej správy. Tím dlhoval okolo 4 milióny eur Mexičanovi aj jeho sponzorom. Situácia nabrala rýchly spád a novým vlastníkom sa stal Kanaďan Lawrence Stroll.

„Myslím si, že Force India je pre jazdca zaujímavá voľba. Zvlášť vo chvíľach, ked nemáte na stole ponuky od Ferrari alebo Mercedesu,“ povedal Sergio Pérez, ktorý prednedávnom odmietol možnosť prestúpiť do tímu Renault.

„Neľutujem toto rozhodnutie. V ostatných rokoch som bol najlepší pretekár mimo tzv. veľkej trojky. Zaznamenal som dobré výsledky. Force India dvakrát obsadila 4. miesto v Pohári konštruktérov a skončili sme pred Renaultom,“ dodal Pérez. Informoval o tom web sportowefakty.wp.pl.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Sergio Pérez
Firmy a inštitúcie Force India