Seriál Hra o tróny dosiahol rekord v nelegálnom sťahovaní

Hra o trony
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 4. apríla (WEBNOVINY) – Prvá časť tretej sezóny seriálového hitu Hra o tróny (2011) zaznamenala podľa údajov portálu TorrentFreak.com za menej ako deň viac ako milión nelegálnych zdieľaní a stiahnutí.

V istej chvíli jeden súbor zdieľalo vyše 160-tisíc ľudí, čím epizóda prekonala doterajší rekord. Ten patril prvej časti tretej sezóny seriálu Hrdinovia (2006), ktorá v roku 2008 zaznamenala 144 663 peerov.

Hra o tróny je tiež nelegálne najsťahovanejším seriálom minulého roka. Prispelo k tomu okrem iného aj to, že ho vysielajú platené kanály. Predstaviteľ Jaimeho Lannistera Nikolaj Coster-Waldau však fanúšikom odkázal, aby sa nad sebou zamysleli. “Dúfame, že napriek tomu, že si to ľudia pozrú na internete, kúpia si DVD. Koniec koncov, je to krádež – viem, že človek z toho nemá taký pocit, ale je to tak a nie je to správne,“ vyhlásil. Prvú časť televízia HBO odvysielala 31. marca.

Seriál Hra o tróny sa odohráva vo fiktívnom svete Siedmich kráľovstiev na kontinentoch Westeros a Essos, kde v období podobnom stredoveku bojuje o Železný trón niekoľko urodzených rodín. Blíži sa však zima, ktorá môže trvať dlhé roky a za slabo stráženou severnou Stenou sa začína aktivizovať armáda nekorunovaného kráľa Mancea Raydera a tiež desiví Bieli chodci. Za morom zas krásna Daenerys Targaryen túži po tróne, ktorý jej rodine patril dlhé roky, a na dosiahnutie svojho cieľa má nebezpečnú zbraň – troch drakov.

Seriál je od svojho začiatku mimoriadne kladne prijatý divákmi i kritikmi. Okrem iných si vyslúžil nominácie v hlavných kategóriách na Emmy, Zlatý glóbus, Satellite Award či Screen Actors Guild Award, pričom najviac pozornosti filmových kritikov získal predstaviteľ bystrého a vtipného Tyriona Lannistera Peter Dinklage. Tomu sa totiž všetky menované ceny okrem Screen Actors Guild podarilo získať. Televízia HBO v utorok oznámila, že Hra o tróny bude pokračovať aj štvrtou sériou.

Video: Trailer k seriálu Game Of Thrones

https://www.youtube.com/watch?v=8ixEWrTLiZg

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom