Seriál Marco Polo zmenil Vysoké Tatry na Mongolsko

Tatry turist
ilustračné foto Foto: SITA/Rastislav Ovšonka

POPRAD/VYSOKÉ TATRY 31. augusta (WEBNOVINY) – Vo Vysokých Tatrách, kde americkí filmári pokračujú v nakrúcaní druhej sezóny historického televízneho seriálu Marco Polo (2014), to v týchto dňoch vyzerá ako v Ázii.

„Dej seriálu sa odohráva v Mongolsku a preto v Tatrách musí všetko vyzerať ako v Mongolsku,“ povedal pre agentúru SITA jeden z kameramanov, Francúz David Foquin. Podľa jeho slov však filmári prostredie veľmi dotvárať nemuseli, pretože oblasť Tatier istým spôsobom pripomína pásmo ihličnatých lesov sibírskej tajgy, do ktorej na severe zasahuje územie Mongolska.

„Snažili sme sa ponechať scenériu tak, ako vyzerá, no niekedy sa stáva, že prostredie trošku dotvoríme, aby to vyzeralo ako v Mongolsku. Do záberov sa do pozadia napríklad pridávajú vrchy,“ uviedol ďalší kameraman Steve de Rocco.

Kameramanov prekvapili vysoké teploty

Podľa jeho slov je nakrúcanie na Slovensku jednoduchšie. Prvú sezónu Marca Pola nakrúcali napríklad aj v Kazachstane, čo bolo podľa kameramanov náročnejšie, pričom problémy mali najmä s logistikou. „Strávili sme veľa času cestovaním, presúvaním sa. Tu je to jednoduchšie, všetko je blízko,“ dodal Foquin.

V niektorých scénach z Tatier sa tiež objavia vlky, s ktorými nakrúcali už aj v Maďarsku. „Pravdepodobne ich použijeme na ukončenie scén, ktoré sme točili v Maďarsku. Ľudí však určite neohrozia, všetko je pod kontrolou a areál, kde pracujeme, je uzavretý,“ vysvetlil Rocco. Okrem vlkov majú filmári v týchto dňoch v Tatrách aj kone a ťavy.

Filmári pracujú v Tatrách dvanásť hodín denne, pričom v pondelok by mali nakrúcanie ukončiť. Kameramanov prekvapili vysoké teploty v horskom prostredí, no pozitívne hodnotia spoluprácu so Slovákmi. „Počas nakrúcania som ich stretol len zopár, ale myslím si, že sú veľmi milí a vo všetkom veľmi profesionáli,“ doplnil de Rocco. Tvorcovia by mali ďalej nakrúcať aj v Slovenskom raji a v Súľove v okrese Bytča.

Turistov natáčanie spomaľuje

Na produkcii a réžii televízneho projektu spolupracuje napríklad Sean Cameron Guest, ktorý sa podieľal na viacerých známych hollywoodskych snímkach, v ktorých si zahrali napríklad Pierce Brosnan, Nicolas Cage, Bruce Willis alebo Catherine Zeta-Jones.

V hlavných úlohách série Marco Polo účinkujú Lorenzo Richelmy, Benedict Wong, Tom Wu či Zhu Zhu. Režisérmi druhej sezóny sú aj Alik Sakharov, Dan Minahan alebo Jon Amiel.

Obmedzenie na prístupových trasách a chodníkoch do Velickej doliny vo Vysokých Tatrách, na ktoré upozornila Horská záchranná služba (HZS), platí aj v pondelok. Ako informovala HZS, dochádzať bude k spomaleniam na prístupových trasách a chodníkoch do Velickej doliny, pričom pôjde o krátkodobé zastavenie turistov pri zostupe, respektíve výstupe v uvedenej lokalite.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bruce WillisCatherine Zeta-JonesNicolas CagePierce Brosnan