Serie A by sa mala symbolicky naštartovať v Bergame duelom medzi Atalantou a Sassuolom

Atalanta Bergamo, Serie A
Hráči Atalanty Bergamo - Robin Gosens, Remo Freuler a Mario Pasalič. Foto: archívne, Simone Arveda/ANSA via AP.

Symbolicky v meste Bergamo v zápase medzi miestnou Atalantou a Sassuolom by mala po viac ako trojmesačnej pauze zavinenej pandémiou koronavírusu pokračovať najvyššia talianska futbalová súťaže Serie A.

Vedenie súťaže dostalo „zelenú“ na reštart od ministra športu Vincenza Spadaforu od 20. júna a hneď začalo pracovať na termínovej listine.

Pohár v semifinále

Najprv prídu na rad dohrávky súbojov 25. kola – Atalanta si zmeria sily so Sassuolom, Hellas Verona s Cagliari, Inter Miláno so Sampdoriou Janov a FC Turín s Parmou. Tieto súboje sa uskutočnia počas víkendu 20. a 21. júna.

Ešte predtým v krajine plánujú dohrať pohárovú súťaž, ktorú stopli po prvých dueloch semifinále. Finále by sa malo konať 17.6. v Ríme.

Kompletné 27. kolo príde na rad počas pracovných dní v týždni od 22. do 26. júna, vtedy by do hry mali zasiahnuť už všetky tímy.

Zostáva dohrať 12 kôl

Do konca Serie A je potrebné absolvovať 12 kôl plus spomenuté dohrávky. Na čele tabuľky je Juventus Turín s náskokom jediného bodu pred Laziom Rím.

Vedenie Serie A ešte nezverejnilo detailný program zápasov, ale práve Bergamo by malo hostiť prvý ligový duel po reštarte.

Práve provincia Bergamo v regióne Lombardsko patrila medzi najzasiahnutejšie oblasti krajiny pandémiou koronavírusu. Ochoreniu COVID-19 v Taliansku doteraz podľahlo podľa štatistík viac ako 33-tisíc osôb.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom