Serwovej vyšlo všetko podľa plánu a z Pjongčangu si odnáša olympijské zlato

Brittany Phelanová, Sandra Naeslundová, Fanny Smithová, Kelsey Serwová
Zľava: Brittany Phelanová, Sandra Naeslundová, Fanny Smithová a Kelsey Serwová počas finále skikrosu žien na ZOH 2018. Pjongčang, 23. február 2018. Foto: SITA/AP.

PJONGČANG 23. februára (WebNoviny.sk) – Kanaďanka Kelsey Serwová získala zlato v piatkovom skikrose žien v akrobatickom lyžovaní na ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu. Dvadsaťosemročná rodáčka z Kelowny v Britskej Kolumbii sa vo finálovej jazde dostala na čelo tesne po štarte a prvenstvo si už nenechala ujsť.

Prelink

Po piatom mieste vo Vancouveri 2010 a striebre v Soči 2014 sa jej podarilo vybojovať olympijské zlato. Z Pjongčangu si striebro odnáša jej krajanka Brittany Phelanová, bronz putuje do Švajčiarska zásluhou Fanny Smithovej.

„Je nádherné stať sa olympijskou šampiónkou a byť najlepšia v niečom, do čo vložíte celé srdce. Všetko mi vyšlo podľa plánu a byť na stupňoch s mojou najlepšou kamarátkou Brittany je super,“ povedala Serwová pre Olympijský informačný servis.

Prekvapením piatkových eliminačných jázd bolo veľmi skóre vypadnutie obhajkyne zlata – Kanaďanka Marielle Thompsonová po páde skončila už v osemfinále. Thompsonová vyhrala stredajšiu kvalifikáciu pred Serwovou a Phelanovou.

ZOH 2018 v Pjongčangu

AKROBATICKÉ LYŽOVANIE

Ženy – skikros – finále: 1. Kelsey Serwová (Kan.), 2. Brittany Phelanová (Kan.), 3. Fanny Smithová (Švaj.), 4. Sandra Näslundová (Švéd.), 5. Alizée Baronová (Fr.), 6. Lisa Anderssonová (Švéd.), 7. Sanna Lüdiová (Švaj.), 8. Sami Kennedyová-Simová (Aus)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom