Volko vyhral šesťdesiatku na mítingu vo Viedni, Weigertová si vyrovnala osobný rekord

Ján Volko
Slovenský šprintér Ján Volko. Foto: archívne, SITA/AP.

VIEDEŇ 26. januára (WebNoviny.sk) – Halový vicemajster Európy z Belehradu 2017 Ján Volko vyhral v sobotu beh na 60 m časom 6,65 na medzinárodnom mítingu Indoor Track & Field Vienna v hale Ferryho Dusiku vo Viedni.

Zverenec trénerského dua Naďa Bendová – Róbert Kresťanko bol najrýchleší už v rozbehoch (6,71), vo finále potom hladko zdolal aj skúseného Brita Harryho Aikinesa-Aryeeteyho, ktorému namerali 6,71 sekundy. Druhý Slovák vo finále šesťdesiatky Šimon Bujna skončil siedmy za 6,92, keď si v rozbehu utvoril sezónne maximum 6,88.

Ján Volko sa dostal na tretiu priečku tohtoročných európskych tabuliek, rýchlejší ako on boli len Talian Tortu (6,58) a Nemec Kranz (6,62). Lepší čas má aj Obrazcov (6,64), ale Rusko má medzinárodný dištanc. Vo finále šesťdesiatky žien skončila Monika Weigertová šiesta (7,61), no už v rozbehu si vyrovnala osobný rekord časom 7,50.