Sesterská firma Googlu zrušila výstavbu inteligentného mesta, obáva sa ekonomickej neistoty

Spoločnosť Sidewalk Labs, sesterská firma Googlu, zrušila plány na výstavbu inteligentného mesta v kanadskom Toronte. Výkonný riaditeľ spoločnosti Dan Doctoroff uviedol, že dôvodom je „bezprecedentná ekonomická neistota“ vyplývajúca z pandémie nového koronavírusu.

Na projekte spolupracovala aj firma Waterfront Toronto. „Verím, že nápady, s ktorými sme prišli za dva a pol roka, naozaj pomôžu vyriešiť niektoré veľké problémy v mestách, a to najmä v oblastiach dostupnosti a udržateľnosti,“ vyjadril sa Doctoroff.

Viac o téme: Koronavírus

Víziou autorov bolo vybudovať mesto, kde mali jazdiť autonómne vozidlá, chceli zaviesť inovatívne spôsoby zberu odpadu, stovky senzorov mali zhromažďovať dáta o kvalite ovzdušia a pohybe ľudí a cyklotrasy mali byť vyhrievané. Budovy plánovali postaviť „radikálne novým spôsobom“.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Zmluva medzi firmou a Waterfront Toronto však začala vyvolávať pochybnosti o jej transparentnosti a neskôr vyšlo najavo, že plány Sidewalk Labs presahujú pôvodnú rozlohu.

Doctoroff tiež potvrdil, že jeho firma aj naďalej investuje do startupov „pracujúcich na všetkom od robotického nábytku po digitálnu elektrinu“.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Google+