Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Brífing Odborového združenia sestier a pôrodných asistentiek, Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek, Slovenskej komory medicínsko-technických pracovníkov, Slovenskej komory fyzioterapeutov a Slovenského odborového zväzu zdravotníctva a sociálnych služieb na tému: Deklarácie o pripravenosti k ukončeniu pracovného pomeru. Bratislava, 30. september 2015. Foto: SITA/Marko Erd
6. februára 2016 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia(7)

Sestry môžu s nemocnicami rokovať o individuálnych zmluvách

KOŠICE 6. februára (WebNoviny.sk) – Premiér Róbert Fico odkázal zdravotné sestry, ktoré sa chcú vrátiť do nemocníc, na rokovanie priamo s ich vedením. Reagoval tak na včerajšie vyhlásenie predstaviteliek odborov, ktoré prijali návrh predsedu vlády, aby sa sestry vrátili naspäť do práce, no žiadali premiéra, aby váhou svojho úradu pre ne garantoval pracovnú zmluvu na dobu neurčitú zachovávajúcu ich súčasné pozície a mzdové nároky.

Ako pripomenul premiér na dnešnej tlačovej besede v Košiciach, počas piatka urobil výzvu, v ktorej poprosil zdravotné sestry, aby sa vrátili k pacientom do nemocníc. “Ďakujem každej, ktorá to urobila,” uviedol s tým, že chce zároveň povzbudiť aj tie sestry, ktoré by sa ešte chceli vrátiť. Ako dodal, garantoval im dve veci. Konkrétne to, že 55 miliónov eur na zvýšenie platov reálne existuje a každá zdravotné sestra dostane to, čo má napísané v platovom dekréte. Rovnako tak každá zo sestier môže podľa premiéra naďalej samostatne rokovať s vedením nemocnice o individuálnej platovej zmluve.

Je tam vždy nejaký priestor na dohodu, lebo v rámci vyjednávania zamestnávateľ – zamestnanec sa môžu dohodnúť v rámci, ktorý je stanovený zákonom a finančnými podmienkami tej-ktorej nemocnice,” povedal Fico. Pripomenul, že sestry tiež dostali garancie, že nebudú mať ujmu za to, že boli päť dní nezamestnané, hoci ich pracovný pomer skončil k 1. februáru. Odmietol ale spájať tieto veci s návrhom memoranda, ktoré pripravili predstaviteľky odborov. Podľa premiéra profesijné organizácie označili tento dokument za nerealizovateľný a mnohí hovoria o protiústavnosti tohto dokumentu. “My sme ho označili za dokument, ktorý jasne dokazuje, že odborárky sa nechcú dohodnúť,” uzavrel Fico.

Odporúčané články

Fico odmietol kompromisný návrh sestier, prijali jeho ponuku Väčšina Slovákov viní za zlý stav zdravotníctva všetky vlády

Témy

Diskusia

rybár SMER SOCIALNY DEMOKRAD, VO DNE KLAMAL, V NOCI KRAD. Láhef Veškrno Ktorý majiteľ firmy,ktorý právny subjekt,ktorý riaditeľ organizácie nie len na Slovensku,ale v EÚ a vo svete by prijal späť do zamestnanca,ktorý podal u svojho zamestnávateľa kvalifikovanú výpoved z pracovného pomeru,naviac poosieral firmu,svojich nadriadených, svojich kolegov a spôsobil mu škody nie... Monča Nech žije vypapkaná starostka čo sa tvári , že zastupuje záujmy zdravotných sestier! V dňoch "štrajku a vyjednávania" táto "čestná a poctivá zdravotná sestra čo sa Monika Kavecká čerpala dovolenku na úrade obce Kunerad ? Ihneď po nástupe za starostku... tak Sestry môžu s nemocnicami rokovať o individuálnych zmluvách ale bez tej spuchnutej mangalice.... davy ľudí Ľudia už neveria ficovcom a ich nohsledom.
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Ankety

Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?

Aktuálne témy

Autolike.sk

najAPPKY.sk

Podnikam.sk

Mňamky-recepty

NAJKY.sk

Byvanie je hra

DRAN.sk

Dámskajazda

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...