Sestry Olsenové rozzúrili PETA, predávajú kožušinovú kabelku

Olsen Mary Kate Ashley
Mary-Kate a Ashley Olsen Foto: aceshowbiz.com

BRATISLAVA 2. júla (WEBNOVINY) – Americké herečky a módne návrhárky Mary-Kate a Ashley Olsen rozzúrili organizáciu Ľudia pre etické zaobchádzanie so zvieratami (People for the Ethical Treatment of Animals – PETA). Predávajú totiž kabelku vyrobenú z kožušiny.

Sestry Olsenové sa snažia nedostatok kreativity nahrádzať šokovaním,“ vyhlásila PETA. „Bohužiaľ, najviac na to doplatia líšky, teľatá a aligátory, z ktorých často kožušinu či kožu zvliekajú napriek tomu, že sú pri vedomí a cítia bolesť,“ dodali bojovníci za práva zvierat.

Spomínaná kabelka stojí 16900 dolárov (v prepočte približne 13400 eur) a je ušitá z niekoľkých druhov kožušiny. V kolekcii The Row hviezdnych dvojičiek sú tiež kabelky z kože aligátorov a teliat. PETA ‚Olsenky‘ kritizuje už roky, dokonca založila portál Features.peta2.com/trollsens, na ktorej 26-ročné sestry premenovala na Hairy-Kate a Trashley Trollsen, kde môžu ľudia vyjadriť svoj nesúhlas s oblečením a doplnkami vyrobenými z kože či kožušiny.

Olsen
Foto: SITA, AP Foto: SITA, AP

Mary-Kate a Ashley Olsen odštartovali kariéru už ako batoľatá – zahrali si postavu Michelle v seriáli Plný dom (1987). Po skončení nakrúcania účinkovali v mnohých filmoch stavaných na sestrách – dvojčatách.

Okrem iného to boli snímky Na to treba dvoch (1995), Olsen Twins: Otecko z billboardu (1998), Olsen Twins: Prázdniny v Paríži (1999), Olsen Twins: Gólová výmena (1999), Olsen Twins: Sestry v akcii (2000), Olsen Twins: Vtedy v Ríme (2002), Olsen Twins: Výzva (2003) a ďalšie.

V roku 1998 vznikol seriál Dve z jedného cesta o slobodnom otcovi, ktorý vychováva dve dospievajúce, povahovo celkom odlišné dcéry. V roku 2001 naň nadviazal seriál So Little Time (V českom preklade Tak málo času, pozn. red.). Sestry sú po celý život pod drobnohľadom médií a ich špecifický štýl obliekania je buď chválený alebo ostro kritizovaný.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mary-Kate a Ashley Olsen