Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zdravotné sestry
Foto: ilustračné, thinkstock
27. marca 2016 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Sestry veria, že nový minister pomôže zdravotníctvu

BRATISLAVA 27. marca (WebNoviny.sk) – Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA) víta, že novým ministrom zdravotníctva sa stal Tomáš Drucker, pretože zdravotníctvu v kríze by mohol pomôcť krízový manažér. Sestry od nového šéfa rezortu očakávajú koncepčné systémové zmeny, zastavenie zadlžovania zdravotníctva a odlivu kvalifikovaného personálu do zahraničia ako aj prinavrátenie dôvery ministerstvu zdravotníctva, pričom dúfajú, že nový minister si bude zdravotníkov vážiť viac ako jeho poslední dvaja predchodcovia. Sestry si uvedomujú, že nový minister zdravotníctva nie je odborníkom priamo z rezortu, no zároveň veria, že ako manažér a stratég dokáže nájsť ten správny liek na zdravotníctvo, ktoré je v kríze.

“Nomináciou krízového manažéra na čelo tohto rezortu predseda vlády Robert Fico potvrdil, že slovenské zdravotníctvo je v kríze, načo sestry dlhodobo upozorňovali. Pevne veríme, že minister Tomáš Drucker prinesie koncepčné systémové zmeny, ktoré zabezpečia kvalitnú zdravotnú starostlivosť k spokojnosti pacientov ale aj zdravotníckych pracovníkov,” konštatovala prezidentka Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek Iveta Lazorová. Novému ministrovi zároveň ponúkla odborné kapacity sestier a pôrodných asistentiek pri tvorbe programového vyhlásenia vlády v časti zdravotníctvo.

Sestry podľa člena Prezídia SK SaPA Milana Laurinca tiež dúfajú, že novovymenovaný minister zriadi pozíciu zastúpenia ministerskej sestry, ktorá by mala v kompetencii riadenie, rozhodovanie a strategické plánovanie v odbore ošetrovateľstva a pôrodnej asistencie na Slovensku. Takáto pozícia na Slovensku podľa neho dlhodobo chýba napriek tomu, že Slovenská republika sa k tomu zaviazala v rámci medzinárodných dohôd – Mníchovská deklarácia. Ako ďalej povedal, je potrebné taktiež zvýšiť kontrolnú činnosť v zdravotníctve, aby sa predchádzalo chybám a problémom.

Odporúčané články

Minister Drucker prezradil svoje plány. Vymení šéfa VšZP? Nemocnice vnímajú požiadavky sestier ako neetické

Témy

Diskusia

aj ja som slovak resp. každý zamestnanec by mal byť štátnym zamestnancom alebo zamestnaný vo verejnom záujme. Úplne najideálnejšie by bolo ZOŠTÁTNIŤ všetkých Slovenských (poprípade aj iných) ZAMESTNANCOV : ) slovák trestne stíhať každého zamestnanca za to že požaduje od zamestnávateľa svoj plat a tým zamestnávateľa okráda : ) Slovák Láhef veškrno (Neregistrovaný) | dnes 08:32 A ešte zdr.. sestry, ktoré opustili pacientov pred voľbami trestne stíhať za neposkytnutie pomoci a taktiež ich doživotný zákaz pracovať v štátnej a verejnej správe. dúfam re nedúfam (Neregistrovaný) | včera 19:48 "impotencia sa dá vyliečiť", ale nie u teba ty oškrabok s otcových trenírok. "nemusíš nenenávidieť všetky ženy". Všetky nie ale hlupane áno. "nemusíš nadávať sestrám". Im nepomôže ani keby sa im nenadávalo. Láhef veškrno Rastislav1 - 07:41 Súhlas - ako prvý a rázny krok ústavným zákonom ustanoviť jednu zdravotnú poisťovňu so zákazom zisku.Následne vykonať rázny pozitívny krok v zdravotníctve,lekárňach, v distribúcii a v cenovej politike u liekoch a kopletnom technicko-organizačnom zabezpečení v zdravotníctve.... ......
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...