Šesťtisícka na spadnutie, príde Kálovicsová

Marathon ČSOB 2011 logo NEW
Marathon ČSOB 2011 logo NEW

BRATISLAVA 23. marca (WBN/PR) – Iba niekoľko desiatok hodín pred úvodnými súťažami ČSOB Bratislava Marathon 2011 (25. – 27. marca) počet prihlásených atakuje šesťtisícovú hranicu! V utorok večer organizátori dočasne uzavreli registráciu, lebo počet prihlásených vo všetkých siedmich súťažiach sa vyšplhal k číslu 5923! Na maratón sa prihlásilo 821 vytrvalcov a na polmaratón 1915, čo je dvojnásobok minuloročného počtu.

„Je to super a dúfam, že reálny počet bude tiež aspoň niekde okolo 5800 bežcov. Uvažujeme, že ešte uvoľníme niekoľko miest, všetky informácie týkajúce sa možnosti registrácie zverejníme v priebehu stredy na našej internetovej stránke www.bratislavamarathon.com. Na nej sú aj ďalšie aktuálne informácie a pokyny k akcii,“ informoval riaditeľ 6. ročníka bratislavského mestského maratónu Jozef Pukalovič.

Prezentácia účastníkov ČSOB Bratislava Marathon 2011 sa začne v piatok 25. marca o 11.00 h v tzv. Sklade číslo 7 v Eurovea Galleria, vstup je spoza budovy Tower 115 na Pribinovej ulici. Pri vstupe bude aj Marathon Expo so 14 vystavovateľmi a svoje akcie budú prezentovať viaceré bežecké podujatia v Európe. Nedeľňajší program pred Euroveou bude tentoraz moderovať dvojica – okrem zabávača Slava Jurka aj Alfons Juck, ktorý bude svojimi fundovanými vstupmi približovať divákom dianie na trati.

Organizátorov ČSOB Bratislava Marathon 2011 potešila správa, že na preteky sa prihlásila aj najlepšia maďarská vytrvalkyňa Anikó Kálovicsová, ktorá vlani utvorila rekord pretekov v polmaratóne 1:14:32 h. Cestu za víťazstvom bude mať tento rok asi ťažšiu, lebo Keňanka Lucy Wambuiová Murigiová, ktorá bude bežať aj v Bratislave, vyhrala minulú nedeľu polmaratón v talianskej Pistoii v silnom vetre vynikajúcim časom 1:11:56 h. Thomas Krejci, manažér v Rakúsku trénujúcich Keňanov Richarda Kiprona Betta a Joela Mainu Mwangiho, je pred nedeľou veľký optimista a sľubuje v polmaratóne časy 1:01 – 1:02 h. Traťový rekord ich krajana Elishu Saweho z roku 2007 je 1:04:22 h.

Už sú známi aj členovia štafiet ambasádorov ČSOB Bratislava Marathon 2011 tenistu Dominika Hrbatého a populárneho moderátora Mateja „Sajfu“ Cifru. Súťaž o miesto v tímoch spomenutých prominentov organizovalo Fun Radio v spolupráci so spoločnosťou Nike. Športové oblečenie a možnosť bežať v nedeľu 27. marca v jednej štafete so „Sajfom“ získali Ján Červeň z Dolného Kubína, Peter Novák z Vinice a ďalší Dolnokubínčan František Rišian. S Hrbatým pobežia Peter Pasečný z Liptovského Mikuláša, Vladimír Černák zo Žarnovice a Bratislavčan Jozef Petrek.

Vďaka ambasádorovi ČSOB Bratislava Marathon 2011 a patrónovi detských behov Dominikovi Hrbatému sa v sobotu 26. marca (11.00 h) na súťaže detí od 2 do 15 rokov prídu osobne pozrieť aj ďalší špičkoví slovenskí športovci – cyklista Peter Velits, biatlonista Pavol Hurajt, džudista Jozef Krnáč a tenista Karol Kučera. Možnosť štartovať dostane vďaka generálnemu partnerovi ČSOB finančná skupina aj 35 detí z detských domovov. „Domino splnil, čo sľúbil a sme radi, že naše preteky podporia aj ďalšie športové hviezdy. Pred štartom detských behov s nimi zorganizujeme ešte krátku autogramiádu,“ informoval výkonný riaditeľ ČSOB Bratislava Marathon 2011 Peter Pukalovič a dodal, že v prípade nepriaznivého počasia sa sobotňajšia súťaž lezúňov pre deti do 15 mesiacov (o 10.00 h) uskutoční vo vnútorných priestoroch obchodného centra Eurovea Galleria.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pavol HurajtPeter Velits