Severná Kórea simulovala útoky na juhokórejské ciele

Kim Čong un
Foto: archívne, SITA/AP

SOUL 12. decembra (WebNoviny.sk) – Severná Kórea uskutočnila vojenské cvičenia, ktoré simulovali útoky na zariadenia v susednej Južnej Kórei, informovali v nedeľu severokórejské štátne médiá.

Podľa ich správy sledoval cvičenia osobne severokórejský vodca Kim Čong-un a s výsledkom bol spokojný, blahoželal vojakom.„Nepriateľskí vojaci nebudú mať priestor, aby sa skryli, tobôž aby uskutočnili nejakú protiakciu,“ citovala ho tlačová agentúra DPA.

Manévre mali zničiť konkrétne ciele. Štátne noviny Rodong Sinmun zverejnili snímky simulovaných útokov na Modrý dom, oficiálnu rezidenciu juhokórejských prezidentov. Zo správy nie je jasné, kedy sa cvičenia uskutočnili. Podobné severokórejské simulované útoky na juhokórejské ciele nie sú ničím výnimočným. Severokórejské médiá o podobných cvičeniach informovali aj začiatkom decembra.

Južná Kórea sa obáva vojenskej provokácie svojho severného suseda, ktorý by mohol využiť politickú nestabilitu po odvolaní juhokórejskej prezidentky Pak Kun-hje, obvinenej z korupcie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Kim Čong-unPak Kun-Hje