Sezóna letných pneumatík sa pomaly blíži – prémiové letné pneumatiky Nokian Tyres zaisťujú bezpečnú a bezstarostnú jazdu v ostrých zákrutách aj daždivých dňoch

1 3.jpg
Foto: Tasy

Škandinávsky výrobca pneumatík Nokian Tyres poskytuje modernú a komplexnú ponuku letných pneumatík pre stredoeurópsky trh. Nová generácia letných pneumatík využíva technológiu dvojitej bezpečnostnej zóny, ktorá je špeciálne vyvinutá pre rôznorodé letné podmienky. Táto technológia víťaziaca v testoch bola prvýkrát uvedená pre modely osobných vozidiel a následne použitá pre rad pneumatík pre SUV vozidlá a crossovery. Produkty Nokian Tyres ponúkajú jazdný komfort, odolnosť a hlavne prvotriednu bezpečnosť. Vďaka tomu zaisťujú dokonale bezstarostnú jazdu na všetkých letných cestách.

Za slnečných a krásnych letných dní je jednoduché zabudnúť na nebezpečie ciest v daždivom počasí. Pre také dni je tiež typické, že počasie prechádza z extrémneho horka do prehánok a môže sa veľmi rýchlo a nečakane zmeniť. Technologicky vyspelé a dôkladne testované prémiové letné pneumatiky vám zaručujú bezpečnosť, keď to najviac potrebujete.

„V dobrých poveternostných podmienkach môže dobre jazdiť akákoľvek pneumatika. V prekvapivých a náročných situáciách, ako je napríklad nečakaný lejak, však musia vaše pneumatiky zaručiť extrémne stabilné výkony. Je zásadné, aby vás pneumatika neprekvapila pri úhybných manévroch, brzdení alebo na mokrom povrchu. Potrebujete spoľahlivé a predvídateľné jazdné reakcie. To znamená, že vaše pneumatiky musia zaisťovať nepretržitú priľnavosť a ovládateľnosť od prvých jarných dní až do neskorej jesene,” hovorí Martin Dražík, expert a produktový manažér pre strednú Európu v spoločnosti Nokian Tyres.

Stabilita a odolnosť pre SUV vozidlá

Komplexná konkurencieschopná ponuka letných pneumatík Nokian Tyres je doplnená o nové SUV pneumatiky: Nokian Powerproof SUV a Nokian Wetproof SUV. Oba nové produkty využívajú technológiu dvojitej bezpečnostnej zóny, ktorá bola použitá aj pre verzie pre osobné vozidlá oceňované testami. Stabilné SUV pneumatiky sú určené pre výkonné športové úžitkové vozidlá a crossovery a boli vyvinuté tak, aby zaisťovali presnú ovládateľnosť a pôžitok z jazdy.

Obe novinky sú vybavené jedinečnou technológiou aramidových bočníc od spoločnosti Nokian Tyres. Bočnice obsahujú extrémne silné aramidové vlákno, vďaka čomu sú pneumatiky odolnejšie voči nárazom a prepichom, ktoré by inak mohli ukončiť vašu jazdu.

Rovnaká technológia aramidových bočníc je použitá na všetkých Nokian Tyres pre dodávky a karavany. Rad pneu Nokian cLine Van poskytuje úžitkovým vozidlám stabilitu, vyváženú priľnavosť a vynikajúcu odolnosť.

Nová pneumatika Nokian Powerproof SUV bola vyvinutá a testovaná v spolupráci s dvojnásobným majstrom sveta v F1 Mikom Häkkinenom. „Na svojich SUV pneumatikách oceňujem stabilitu, spoľahlivosť a jednoduchú ovládateľnosť. Pneumatika Nokian Powerproof SUV predstavuje optimálnu kombináciu prvotriednych výkonov, extrémnej odolnosti a pôžitku z jazdy. Pracuje spoľahlivo pri vysokých a aj pri nízkych rýchlostiach, na mokrom aj suchom povrchu. Dáva vám istotu pri riadení a tým aj zvyšuje vašu bezpečnosť,“ hovorí M. Häkkinen.

2 2.jpg
Foto: Tasy

Presvedčivé výsledky testov

Pneumatika Nokian Powerproof a Nokian Wetproof prináša bezpečnosť a spoľahlivosť pre šoférov osobných vozidiel na stredoeurópskych letných cestách. Obe získali vysoké hodnotenia v nezávislých testoch pneumatík uskutočnených v roku 2020.

Pneumatika Nokian Powerproof, oceňovaná pre svoju dobrú priľnavosť pri brzdení a veľmi nízky valivý odpor, sa umiestnila na treťom mieste v tohtoročnom teste letných pneu časopisu Sport Auto. Dobré hodnotenie získala aj v testoch časopisov Auto Motor und Sport, Sport Auto a Auto Bild. Taliansky motoristický časopis Automobilismo hodnotí pneumatiku Nokian Powerproof ako jednu z najlepších z hľadiska ovládateľnosti na mokre a zároveň vyzdvihuje jej dokonale vyvážené a predvídateľné správanie na suchom povrchu.

Popredné motoristické časopisy zaznamenali tiež jedinečné vlastnosti prémiovej pneumatiky Nokian Wetproof. „Z hľadiska brzdných vlastností na suchu je Nokian Wetproof absolútnou špičkou,” uvádza nemecký časopis Gute Fahrt v svojom tohtoročnom teste pneumatík. Poľský motoristický časopis Motor vyzdvihuje vysokú úroveň brzdných vlastností tejto pneumatiky na suchom aj mokrom povrchu. Za zmienku stojí aj absolútne víťazstvo tejto jedinečnej pneumatiky v testoch, ktoré v roku 2019 uskutočnil nemecký autoklub ACE Lenkrad a magazín Auto Motor und Sport.

Letné pneumatiky Nokian Powerproof a Nokian Wetproof sú k dispozícii v širokej škále rozmerov, medzi obľúbené patria aj napríklad: Nokian Wetproof 205 55 r16, Nokian Wetproof 195 65 r15, Nokian Wetproof 225 45 r17, Nokian Wetproof 225 40 r18. Rovnaké rozmery platia aj pre model Nokian Poweproof. O dostupnosti príslušného rozmeru daného modelu sa aktuálne informujte u svojho predajcu pneumatík, pneuservisu prípadne u internetového predajcu, akým je napríklad Pneuboss.sk.

3 2.jpg
Foto: Tasy

Nízky valivý odpor a úspora paliva pre vaše vozidlo

Komplexná ponuka letných pneumatík Nokian Tyres reaguje na všetky jazdné potreby. Okrem najnovších modelov pre osobné a SUV vozidlá je treba spomenúť aj letnú pneumatiku Nokian eLine 2. Vďaka nízkemu valivému odporu  a výslednej úspore paliva predstavuje ideálne riešenie pre bezpečnú a ekologicky šetrnú jazdu. Pneumatika s klasifikáciou AA je obľúbená medzi šoférmi elektrických vozidiel.

4.jpg
Foto: Tasy

Zaručená kvalita a spokojnosť

Nokian Tyres poskytuje, ako jeden z mála výrobcov pneumatík, svojim zákazníkom nadštandardnú starostlivosť z hľadiska záruk: aramidovú záruku Nokian Tyres a záruku spokojnosti Nokian Tyres. Obe záruky umožňujú zákazníkom vybrať si optimálnu prémiovú pneumatiku so zaručenou odolnosťou.

Vynikajúce vlastnosti pneumatík Nokian Powerproof a Nokian Wetproof preukazuje Výkonnostná značka od nezávislej skúšobnej organizácie TÜV SÜD. Značka potvrdzuje, že z hľadiska kvality a výkonnosti sú tieto pneumatiky porovnateľné s prémiovými konkurentami.

Predaj letných pneumatík Nokian Tyres sa začína už tento mesiac, nezabudnite sa preto pozrieť na webové stránky www.nokiantyres.cz , kde nájdete aktuálne informácie a rady pre výber tých správnych letných pneumatík pre vaše vozidlo. V ponuke sú, samozrejme, aj celoročné pneumatiky Nokian Tyres, ktoré sú optimálnou voľbou pre tých šoférov, ktorí dávajú prednosť len jednej sade pneumatík na celoročné použitie alebo napríklad potrebujú pneumatiky pre druhé vozidlo v rodine, s ktorým sa toľko nejazdí.

5.jpg
Foto: Tasy

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Nokian TyresTasy