Sharleen Spiteri už je na Slovensku, v sobotu otvorí ples

Sharleen Spiteri
Speváčka zo skupiny Texas Sharleen Spiteri počas press briefingu s kráľovnou britpopu, ktorá ako hviezda večera symbolickým úderom na gong slávnostne otvorí 13. ples v opere. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 11. januára (WEBNOVINY) – Trinásty Ples v opere, ktorý v sobotu odštartuje plesovú sezónu a opäť pomôže Detskému kardiocentru v Bratislave, slávnostne otvorí škótska speváčka a skladateľka Sharleen Spiteri.

Štyridsaťpäťročná líderka známej kapely Texas už pricestovala na Slovensko, ktoré navštívila po prvý raz. „Bolo to naozaj vtipné, pretože keď mi zavolali a opýtali sa, či by som sem chcela prísť, povedala som – jasné, naozaj by som chcela vidieť Slovensko,“ povedala speváčka.

Z letiska dnes však prišla rovno na tlačovú konferenciu s novinármi, a tak si Bratislavu bude môcť pozrieť len v sobotu. Po vystúpení na plese odlieta Spiteri naspäť do Londýna, kde so svojou kapelou Texas pripravuje nový album.

Sharleen Spiteri sa preslávila vďaka kapele Texas, ktorá vznikla v roku 1986. Tá sa dostala do povedomia verejnosti v roku 1989 piesňou I Don’t Want a Lover, ktorá sa umiestnila v prvej desiatke britského singlového rebríčka. Kapela vydala dovedna sedem štúdioviek: Southside (1989), Mothers Heaven (1991), Ricks Road (1993), White on Blonde (1997), The Hush (1999), Careful What You Wish For (2003) a Red Book (2005), z ktorých sa na celom svete predalo približne 20 miliónov kópií.

Medzi ich najznámejšie skladby patria Say What You Want, Black Eyed Boy, In Our Lifetime, Summer Son či When We Are Together. Spiteri vydala aj dve sólové štúdiovky, Melody (2008) a The Movie Songbook (2010).

Na úvodnom ceremoniáli Plesu v opere 2013 sa predstaví husľový virtuóz Vladimír Jablokov a Viedenský štátny balet. Operné árie odznejú v podaní Pavla Bršlíka a klasické umenie sa tentoraz ukáže aj prostredníctvom moderátorky Plesu v opere, ktorou bude operná hviezda Adriana Kučerová.

Video: Sharleen Spiteri

Okrem Spiteri vystúpi aj Svetlana Rymarenko, ktorá je členkou vokálnej skupiny Fragile. Predstaví sa spolu s Cigánskymi diablami a Oskarom Rózsom. Program po slávnostnom otvorení bude patriť tancu a hudbe, ktoré prinesie Boom Band orchester i speváci Helena Vondráčková, Vašo Patejdl, Beáta Dubasová a hudobná skupina Desmod.

Celý výťažok zo vstupeniek a dobrovoľných príspevkov hostí Plesu v opere poputuje na technické vybavenie operačných sál v novom pavilóne Detského kardiocentra v Bratislave, ktoré sa začne budovať na jar. Hodnota vstupenky pre jeden pozvaný pár bola 500 eur. Minulý rok sa na plese vyzbieralo takmer 200-tisíc eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adriana KučerováHelena VondráčkováSharleen SpiteriVašo Patejdl