Shia LaBeouf si nezahrá na Broadwayi, nahradí ho Ben Foster

Shia LaBeouf
Shia LaBeouf Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 22. februára (WEBNOVINY) – Americký herec Shia LaBeouf nebude účinkovať v pripravovanej hre Orphans na Broadwayi, v ktorej sa mal pôvodne objaviť.

Vo svojom divadelnom debute, ktorého dej sa odohráva vo Filadelfii a zobrazuje príbeh dvoch osirelých bratov, si mal zahrať po boku hercov Aleca Baldwina a Toma Sturridgea.

Podľa producentov boli dôvodom jeho odchodu kreatívne rozdiely. Dvadsaťšesťročný herec na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter zverejnil obrazové snímky e-mailovej komunikácie medzi ním, Baldwinom a režisérom hry Danielom Sullivanom.

LaBeouf sa v nich ospravedlnil Baldwinovi za nepríjemné situácie, ktoré medzi nimi nastali. Snímky obsahovali aj reakciu Sullivana na LaBeoufovo rozhodnutie. „Som príliš starý na nepríjemné situácie. Si skvelý herec. Alec je, kto je. Ty si, kto si. Vy dvaja ste nezlučiteľní. Mal som to vedieť. Snažil si sa ma varovať. Povedal si, že si iný druh. Nepochopil som to,“ napísal Sullivan.

Ben Foster
Foto: SITA/AP

K situácii sa vyjadril aj Baldwin. „Niečo podobné som už zažil. Faktom je, že to, čo robíme, je kritické. Pre teba obzvlášť. Ak by nastala nejaká zmena, ako by sme to zvládli? Nech už by bola dobrá alebo zlá? Nemám proti tebe nič. Máš moje slovo,“ napísal mladému hercovi.

LaBeouf prostredníctvom Twitteru neskôr zverejnil aj e-mail od herca Toma Sturridgea, ktorý podľa vlastných slov nerozumel, čo sa stalo. „Bol som ohromený tvojou prácou. Myslím, že si pozdvihol hru vyššie, ako si možno zaslúžila,“ vyjadril sa Brit na jeho adresu.

Podľa najnovších správ LaBeoufa v hre nahradí 32-ročný Ben Foster známy napríklad z filmov Alpha Dog (2006) alebo 3:10 vlak do Yumy (2007).

Shia LaBeouf zaujal v roku 2004 vo filme Ja, robot. Neskôr si zahral v snímkach Constantine (2005), Atentát v Ambassadore (2006) a celosvetovú popularitu mu priniesol prvý film zo série Transformers (2007).

Nasledovali úlohy v snímkach Disturbia (2007), Indiana Jones a Kráľovstvo krištáľovej lebky (2008) či New York, milujem ťa (2009), druhý film zo série Transformers s podtitulom Pomsta porazených (2009), dráma Wall Street: Peniaze nikdy nespia (2010) a Transformers 3 (2011).

V októbri minulého roku mala v slovenských kinách premiéru krimidráma Zem bez zákona, v ktorej si LaBeouf zahral spolu s Tomom Hardym, Jessicou Chastain, Jasonom Clarkom, Garym Oldmanom, Miou Wasikowskou a Guyom Pearceom.

Informácie pochádzajú z webstránok www.bbc.co.uk, www.deadline.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alec BaldwinShia LaBeouf