Shiffrinová s obrovským náskokom zvíťazila v Kranjskej Gore, Vlhová skončila tesne za pódiom

Petra Vlhová
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová. Foto: archívne, SITA/AP.

KRANJSKA GORA 7. januára (WebNoviny.sk) – Slovenská zjazdárka Petra Vlhová s odstupom 2,18 sekundy skončila na štvrtej priečke v nedeľňajšom slalome v slovinskej Kranjskej Gore v rámci Svetového pohára 2017/2018 v alpských lyžiarskych disciplínach.

S obrovským náskokom 1,64 s triumfovala americká hegemónka Mikaela Shiffrinová. Dosiahla svoje jubilejné 40. prvenstvo v seriáli a je jasnou líderkou priebežného celkového poradia SP aj hodnotenia najtočivejšej disciplíny. Druhá skončila Švédka Frida Hansdotterová a tretia bola Švajčiarka Wendy Holdenerová, ktorá zaostala o 1,87 s.

Prvé kolo bolo v mojom podaní katastrofálne. Prečo? Aj ja si kladiem túto otázku. Na rozjazdení som lyžovala dobre, ale v pretekoch som nevedela podať svoj optimálny výkon. S tým, čo som zajazdila v prvom kole, je až neuveriteľné, že som skončila štvrtá. Myslela som si, že budem desiata alebo pätnásta. Mám obrovské rezervy. V Levi som dokázala zdolať Shiffrinovú, ale teraz mi to nejde. Všetci to vidia. Musím všetko nepotrebné dať bokom, sústrediť sa na seba a svoju jazdu. Nič viac,“ uviedla Petra Vlhová pre slovenské médiá po slalome v Kranjskej Gore.

Vlhovej patrila po úvodnej časti tiež štvrtá pozícia, a to s mankom 2,30 s na Shiffrinovú. Trať 2. kola postavil Slovenkin taliansky tréner Livio Magoni. Druhá zástupkyňa SR na štartovej listine Barbara Kantorová obsadila v 1. kole 46. miesto a nepostúpila. Rekonvalescentka Veronika Velez-Zuzulová sa napriek pozitívnym avízam napokon v Kranjskej Gore nepredstavila, po operácii kolena trpezlivo a opatrne všetko podriaďuje februárovým zimným olympijským hrám v Pjongčangu v Kórejskej republike..

Zjazdársky ženský víkend v Kranjskej Gore bol náhradou za preteky v Maribore, kde sa obrovský slalom a slalom v rámci 54. ročníka podujatia Zlata lisica (Zlatá líška) nemohli uskutočniť pre zlé snehové podmienky a pretrvávajúce teplé počasie.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní

• Kranjska Gora (Slovin.)

Slalom žien (konečné poradie, 1.+2. kolo): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1:43,50 min, 2. Frida Hansdotterová (Švéd.) +1,64 s, 3. Wendy Holdenerová (Švaj.) +1,87, 4. Petra Vlhová (SR) +2,18, 5. Bernadette Schildová (Rak.) +2,43, 6. Melanie Meillardová (Švaj.) +3,68,… v 1. kole: 46. Barbara Kantorová (SR) +7,70 – nepostúpila do 2. kola

Poradie v hodnotení slalomu vo Svetovom pohári (po 7 z 12 pretekov): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 680 bodov, 2. Petra Vlhová (SR) 445, 3. Wendy Holdenerová (Švaj.) 405, 4. Frida Hansdotterová (Švéd.) 371, 5. Bernadette Schildová (Rak.) 252, 6. Melanie Meillardová (Švaj.) 227.

Poradie vo Svetovom pohári (po 18 z 39 pretekov): 1. Mikaela Shiffrinová USA) 1281 bodov, 2. Wendy Holdenerová (Švaj.) 560, 3. Petra Vlhová (SR) 554, 4. Viktoria Rebensburgová (Nem.) 534, 5. Frida Hansdotterová (Švéd.) 439, 6. Tessa Worleyová (Fr.) 416.

Viac k osobe Barbara KantorováLivio MagoniMikaela ShiffrinováPetra VlhováTessa WorleyováVeronika Velez-ZuzulováViktoria RebensburgováWendy Holdenerová