Shiffrinová zatiaľ nevie odhadnúť, kedy sa vráti na svahy

Mikaela Shiffrinová
Úradujúca olympijská víťazka Mikaela Shiffrinová sa vďaka triumfu v Záhrebe dostala na druhé miesto celkového poradia Svetového pohára. Foto: SITA/AP

VAIL 15. decembra (WebNoviny.sk) – Mikaela Shiffrinová nemusí na operáciu, ale svoj návrat na súťažné svahy Svetového pohára v alpskom lyžovaní zatiaľ nevie odhadnúť. Úradujúca majsterka sveta aj olympijská šampiónka v slalome to v utorok oznámila fanúšikom prostredníctvom konta na Instagrame.

Suverénka ostatných troch sezón diania v najtočivejšej disciplíne pre zranenie kolena nenastúpila na nedeľňajšie podujatie vo švédskom Aare, ktoré sa senzačne skončilo triumfom Slovenky Petry Vlhovej. „Veľa ľudí by ma chcelo vidieť čo najskôr naspäť, ale nemám krištáľovú guľu, aby som vedela, kedy to bude,“ napísala 20-ročná Američanka.

Shiffrinová si počas rozjazďovania pred obrovským slalomm v sobotu v Aare natrhla postranný vnútorný väz v pravom kolene a utrpela aj pomliaždeninu kosti. V tejto sezóne sa s ňou rátalo aj na útok na veľký glóbus za celkový triumf vo Svetovom pohári, kde mala byť hlavnou konkurentkou skúsenejšej krajanky Lindsey Vonnovej.

Shiffrinová vyznávajúca kombináciu slalom – obrovský slalom mala všetky predpoklady zaútočiť na celkové prvenstvo aj vzhľadom na to, že dve veľké konkurentky jej odpadli z cesty – Rakúšanka Anna Fenningerová je po operácii mimo celú sezónu a Slovinka Tina Mazeová si dala pauzu od súťažného lyžovania.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anna FenningerováMikaela ShiffrinováTina Mazeová