Si Ťin-pching sa stretol aj s Merkelovou a Junckerom, zrejme sa pripravuje summit EÚ – Čína

Si Ťin-pching, Emmanuel Macron, Angela Merkelová, Jean-Claude Juncker
Zľava: predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker, francúzsky prezident Emmanuel Macron, nemecká kancelárka Angela Merkelová a čínsky prezident Si Ťin-pching. Foto: SITA/AP

PARÍŽ 26. marca (WebNoviny.sk) – Čínsky prezident Si Ťin-pching sa v utorok v Paríži stretol s lídrami Francúzska, Nemecka a Európskej komisie.

Príprava na summit EÚ – Čína

Čínskeho prezidenta vo francúzskej metropole privítal francúzsky prezident Emmanuel Macron, ku ktorému sa pripojili aj nemecká kancelárka Angela Merkelová a predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker.

Lídri sa očividne pripravujú na dôležitý summit EÚ – Čína. V pondelok večer sa konala na počesť čínskeho prezidenta formálna recepcia v Elyzejskom paláci.

Čína si objednala lietadlá

Utorkové stretnutie je kľúčovým bodom programu v rámci Siovho európskeho turné, ktoré zahŕňa aj uzatváranie veľkých obchodných kontraktov, okrem iného s európskym výrobcom lietadiel Airbus.

Spoločnosť China Aviation Supplies Holding Company si objednala 290 lietadiel Airbus A320 a desať strojov Airbus A350. Hodnotu kontraktu nezverejnili. Európska únia je najväčším obchodným partnerom Číny a toto partnerstvo si chce ešte viac upevniť.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Angela MerkelováEmmanuel MacronJean-Claude JunckerSi Ťin-pching
Firmy a inštitúcie EU Európska únia