Sidney Crosby má podpísať nový kontrakt za vyše 100 miliónov

Crosby
Foto: SITA/AP

PITTSBURGH 28. júna (WEBNOVINY) – Kapitán tímu zámorskej hokejovej NHL Pittsburgh Penguins Sidney Crosby v nedeľu podpíše novú 12-ročnú zmluvu v hodnote 104,4-milióna dolárov.

Keďže má mladý center stále platný kontrakt s „tučniakmi“ aj pre sezónu 2012/2013, podľa kolektívnej zmluvy medzi NHL a hráčskou asociáciou NHLPA môže Crosby podpísať nový najskôr v nedeľu 1. júla.

Je to skvelý deň pre celý hokej a vynikajúca správa pre Pittsburgh Penguins a jeho fanúšikov. Je to výnimočný hokejista a veľmi dobrý človek. Pre Pittsburgh a organizáciu Penguins je asi najlepším možným ambasádorom. Od svojho príchodu v roku 2005 už pre klub urobil veľa, ze čo sme mu veľmi vďační,“ uvádza sa v tlačovej správe tímu podpísanej spolumajiteľmi Mariom Lemieuxom a Ronom Burklem.

Kanaďan Sidney Crosby v roku 2007 podpísal zmluvu na 43,5-milióna dolárov, ktorej platnosť vyprší 30. júna 2013. Crosby, ktorý už získal viacero individuálnych ocenení (Hartovu trofej, Art Ross Trophy, Maurice Rocket Richard Trophy) či prestížny Stanleyho pohár, vynechal druhú polovicu sezóny 2010/2011 a väčšiu časť ročníka 2011/2012 pre problémy, ktoré mu spôsobil otras mozgu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Sidney Crosby