Do Siene slávy ministerstva obrany uviedol minister Gajdoš ďalších vojenských veteránov

Gajdoš
Minister obrany SR Peter Gajdoš (vpravo) uviedol do Siene slávy za mimoriadne skutky nad rámec plnenia služobných povinností ďalších štyroch novodobých veteránov v rámci predvianočného stretnutia predstaviteľov rezortu obrany s novodobými veteránmi, ktorých je v súčasnosti už viac ako 7000. Bratislava, 4. december 2017. Foto: SITA/MO SR

BRATISLAVA 4. decembra (WebNoviny.sk) – Sieň slávy ministerstva obrany je bohatšia o ďalších štyroch novodobých veteránov. Za mimoriadne skutky nad rámec plnenia služobných povinností do nej minister obrany Peter Gajdoš v pondelok uviedol pplk. v. v. Daniel Bavoľára, nrtm. Antonín Havlína a dvoch príslušníkov 5. pluku špeciálneho určenia zo Žiliny.

Už tradične tak urobil pri príležitosti predvianočného stretnutia predstaviteľov rezortu obrany s novodobými veteránmi, ktorých je v súčasnosti už viac ako 7 000. Na podujatí sa tento rok zúčastnili aj vojnoví veteráni II. svetovej vojny. Informovala o tom hovorkyňa rezortu Danka Capáková.

Motivácia pre ďalších vojakov

„Myslím, že toto stretnutie je vynikajúcou príležitosťou, aby sme poďakovali všetkým profesionálnym vojakom, ktorí pôsobili v zahraničných operáciách a misiách. Svojou prácou tak prispeli k tomu, aby sme aj my mohli žiť v bezpečnejšom prostredí,“ povedal Gajdoš s tým, že je presvedčený, že uvedenie hrdinov do Siene slávy motivuje aj ďalších vojakov pre plnenie úloh aj nad rámec služobných povinností.

„Dnes môžeme vzdať hold vojakom, ktorým nebol ľahostajný osud iných, napriek tomu, že pôsobili vo väčšine prípadov v mimoriadne ťažkých bezpečnostných a klimatických podmienkach,“ doplnil náčelník generálneho štábu Milan Maxim.

Vojenský čin roka

V súčasnosti pôsobí v zahraničných misiách a operáciách 276 príslušníkov Ozbrojených síl SR, z toho 23 žien. Doteraz sa v zahraničí vystriedalo viac ako 18-tisíc slovenských vojakov, z toho takmer 500 žien. Do Siene slávy bolo doteraz uvedených 40 vojakov, vrátane tých, ktorí pribudli v pondelok.

V rámci tohtoročného stretnutia vyhlásil minister obrany Peter Gajdoš v poradí 21. ročník ankety Vojenský čin roka. Už tradične bude rezort oceňovať mimoriadne skutky v troch kategóriách – záchrana života, pomoc verejnosti a priateľ armády.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Danka CapákováMilan MaximPeter Gajdoš
Firmy a inštitúcie MO Ministerstvo obrany SR