Šiesta etapa je šitá pre Sagana, predpovedajú mu víťazstvo

Peter Sagan
Peter Sagan sa naposledy tešil z etapového víťazstva pred dvoma rokmi v Albi. Foto: SITA/AP

ABBEVILLE 9. júla (WEBNOVINY) – Štvrtok na Tour de France by mohol byť tým dňom, keď sa Peter Sagan dočká etapového víťazstva po dvoch rokoch na najslávnejších pretekoch. Šiesta etapa so štartom v Abbeville a cieľom po 191,5 kilometroch v Le Havre má zvlnený profil s tromi horskými prémiami IV. kategórie a pôjde sa zväčša popri morskom pobreží.

Kým cyklisti dorazia do cieľového prístavu Le Havre v Normandii, budú sa musieť vyrovnať aj s nástrahami bočného vetra od mora, po 145 kilometroch si uchádzači o zelený dres zašpurtujú na rýchlostnej prémii v Saint Léonard. Aj to je výzva pre Sagana, keďže na druhom mieste zaostáva o 32 bodov za Andrém Greipelom.

Obrazom: Najkrajšie momenty z piatej etapy Tour de France

Záver by mal vyhovovať nie čistokrvným šprintérom, ale skôr jazdcom, ktorý sa vedia rýchlostne presadiť aj v miernom stúpaní. 850 metrov dlhý kopček Cote d´Ingouville s priemerným sklonom 7 percent bude mať vrchol 500 metrov pred cieľovou čiarou. Pôjde o podobný dojazd ako na klasických pretekoch Amstel Gold Race v holandskom Valkenburgu, kde cyklisti tiež krátko pred cieľom prekonávajú krátky, ale pomerne strmý kopec s názvom Cauberg.

„Perfektná možnosť pre Petra Sagana ukončiť dlhý čas bez etapového víťazstva na Tour de France. Zatiaľ naposledy sa tešil pred dvoma rokmi v Albi. V stredu v Amiens bol druhý za Greipelom, ale slovenský šampión chce viac. Rátať však treba aj s hviezdami jarných klasík Johnom Degenkolbom a Alexandrom Kristoffom, ktorí sú zatiaľ tiež bez víťaznej etapy. Pôvodne mala byť koncovka šiestej etapy vyhovujúca najmä pre jazdcov tímu Orica – GreenEdge na čele s Michaelom Matthewsom, ale ten je dotlčený po pondelkovom ťažkom páde a uzatvára celkovú klasifikáciu pretekov,“ pripomína server letour.fr.

Šiesta etapa štartovala o 12.40 h, v cieli sa najrýchlejší očakávajú medzi 17.15 – 17.30 h.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Sagan