Šieste miesto je krásne, chváli Chmelár Kuzminovú

Anastasia Kuzminová skončila v stíhačke šiesta
Slovenská reprezentantka v biatlone Anastasia Kuzminová počas stíhacích biatlonových pretekov žien na ZOH 2014 v Soči. Rusko, Soči, 11. február 2014. Foto: SITA//Jozef Jakubčo

SOČI 11. februára (WEBNOVINY) – Prezident Slovenského olympijského výboru (SOV) František Chmelár označil 6. miesto Anastasie Kuzminovej v biatlonových stíhacích pretekoch na 10 km na zimných olympijských hrách v Soči za krásne.

Na rozdiel od nedele sledoval v utorok v komplexe Laura súťaže biatlonistiek naživo. Pred dvoma dňami mal ako prezident SOV povinnosti v súvislosti s kandidatúrou Krakova na zimné olympijské hry v roku 2022.

Obrazom: Utorňajšie stíhacie preteky

Bolo by zlé očakávať, že Slovensko bude mať vždy medailu. Športovec nie je stroj. Nasťa urobila všetko, čo bolo v jej silách, aby dosiahla úspech. Šieste miesto je skutočne krásne,“ povedal František Chmelár. Z tribúny sa mu zdalo, že sa Kuzminovej bežalo ťažšie, ako keď ju videl v minulosti.

Viac správ z olympiády si môžete pozrieť

———-> TU

Dvadsaťdeväťročná víťazka rýchlostných pretekov minula na strelnici dvakrát. Na poslednej položke v stoji netrafila štvrtú ranu. Práve na štvrtej streľbe sa zdržala najdlhšie. „Viem ju pochopiť. Nechcela všetko pokaziť poslednou streľbou. Aj za šieste miesto sa treba poďakovať, skutočne je krásne,“ pridal F. Chmelár.

Šéf SOV sa nemohol vyhnúť aj téme posledných dní o tom, či je Kuzminová Slovenkou alebo Ruskou. Biatlonistka sa narodila v ruskom Ťumeni, ale už dlho žije v Banskej Bystrici a cíti sa ako Slovenka.

Obrazom: Úžasná Kuzminová vybojovala v nedeľu pre Slovensku zlatú medailu

Je normálne, že keď sa narodila v Rusku, tak sa cíti do určitej miery Ruskou. Teraz je však vďačná Slovensku a reprezentuje našu krajinu. Vo svete športu nie je nič zvláštne, že niekto reprezentuje inú krajinu ako rodnú. Miesto narodenia sa totiž nedá zmeniť,“ dodal František Chmelár.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anastasia KuzminováFrantišek Chmelár