SIEŤ odovzdala kandidačnú listinu, chce generačnú obmenu

Bilbord strany Sieť
Bilbord strany Sieť, ktorým v čase začiatku hokejových MS 2015 spustila svoju kampaň. Foto: SITA/archív strany Sieť

BRATISLAVA 6. decembra (WebNoviny.sk) – Strana Sieť dnes odovzdala kandidačnú listinu do marcových parlamentných volieb so 150 predstaviteľmi. Informovala o tom hovorkyňa strany Karolína Ducká. „Zo 150 kandidátov až 112 nikdy nebolo členom žiadnej politickej strany. Mladí ľudia do 30 rokov obsadili spolu 35 miest, priemerný vek všetkých kandidátov je 39 rokov. Generačná obnova verejnej služby tak dostala reálnu príležitosť a v marci si na ňu budeme pýtať mandát od ľudí,“ povedala podpredsedníčka Siete Katarína Cséfalvayová, ktorá dnes kandidačnú listinu spolu s ďalšími členmi strany odovzdala.

Najfrekventovanejším povolaním na kandidátke je manažér (27), druhé najväčšie zastúpenie majú starostovia a primátori. „Príležitosť pre samosprávne autority potvrdzuje silný regionálny rozmer Siete. Priame skúsenosti ľudí z výkonu verejnej služby, ktorí už raz dostali dôveru od ľudí, môžu byť výrazným prínosom aj v celoštátnom meradle,“ dodala Cséfalvayová.

V prvej desiatke kandidátov je až päť žien. Tím Siete vedie jej predseda Radoslav Procházka spolu s trojicou tvorenou primátorkou Prievidze Katarínou Macháčkovou, martinským primátorom Andrejom Hrnčiarom a poslancom Národnej rady SR Miroslavom Beblavým. Prvú desiatku dopĺňa prodekanka Fakulty medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity Katarína Cséfalvayová, inžinier ekonómie Eduard Adamčík, spoluzakladateľka Platformy žien Slovenska Simona Petrík, zakladateľ oravských záchranárov Igor Janckulík, odborníčka na sociálnu ochranu Alena Bašistová a odborníčka na školstvo Zuzana Zimenová.

Druhú desiatku otvára odborník na európske vzťahy Vladimír Bilčík a uzatvára ju riaditeľka základnej školy v Spišskom Bystrom Júlia Čurillová. Tretiu desiatku otvára kysucký podnikateľ v oblasti cestovného ruchu a tradičnej slovenskej gastronómie Ľubomír Kubla a uzatvára ju zdravotná sestra z Banskej Bystrice Renáta Popundová. Štvrtú desiatku otvára starosta Vajnor Ján Mrva a uzatvára zakladateľka legendárneho žilinského centra voľného času Žirafa Ľudmila Chodelková. Posledné miesto na kandidátke obsadí známy evanjelický dejateľ Bohdan Hroboň.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alena BašistováIgor JanckulíkJán MrvaKatarína CséfalvayováRadoslav ProcházkaSimona PetríkZuzana Zimenová