Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Martin Fedor nemá žiadne informácie, ktoré by spochybňovali fungovanie Siete a jej financovanie. Foto: SITA/Milo Fabian
22. februára 2016 SprávyParlamentné voľby 2016 od SITASITA Diskusia(46)

Sieť opakovane odmietla koaličnú spoluprácu so Smerom

BRATISLAVA 22. februára (WebNoviny.sk) – Opozičná Sieť opakovane odmietla koaličnú spoluprácu so Smerom-SD.

“Sieť má záujem o skutočnú zmenu pomerov na Slovensku, ktorá sa nedá dosiahnuť spoluprácou s niekým, kto nesie výsostnú zodpovednosť za stav krajiny vrátane jej zdravotníctva a školstva. Smer navyše odmietol zásadné priority Siete v podobe zavedenia hmotnej zodpovednosti politikov a úplného zákazu schránkových firiem vo verejnom priestore. Preto je pre Sieť spolupráca so Smerom vylúčená,” uviedol pre agentúru SITA prvý podpredseda Siete a primátor Martina Andrej Hrnčiar:

Smer-SD má záujem byť súčasťou len takej vládnej koalície, ktorá sa zhodne na piatich základných princípoch odsúhlasených predsedníctvom strany. “Strana bude iba v takej vláde, ktorá odmietne realizáciu akýchkoľvek predpísaných kvót na umiestnenie migrantov a neumožní vznik ucelených enkláv migrantov na našom území, ktorí by boli bezpečnostným rizikom,” zdôraznil v nedeľu premiér Robert Fico.

Ďalej uviedol, že pre ich stanu je dôležitá ochrana národnoštátnych záujmov, strategických ekonomických záujmov SR a prírodných zdrojov Slovenska, ako je voda, pôda a lesy. Za tretí dôležitý princíp, na ktorom bude Smer-SD trvať, jej predseda označil “garanciu toho, že sa nebudú rušiť doteraz prijaté sociálne opatrenia, ktoré sú súčasťou tzv. vládnych balíčkov”.

Predsedníctvo odsúhlasilo za kľúčový princíp pri prípadnom zostavovaní vlády aj postoj “k sociálnemu dialógu s partnermi, ako sú zamestnanci, zamestnávatelia a ďalšie významné spoločenské skupiny”. Vzhľadom na nadchádzajúce slovenské predsedníctvo v EÚ Smer-SD za piatu kľúčovú oblasť, kde je podľa nich dôležitá zhoda s prípadným koaličným partnerom, označil ” zhodu na obsahu a výkone historicky prvého predsedníctva SR v EÚ.”

Odporúčané články

Smer-SD schválil princípy, na ktorých by chcel stavať vládu #SIEŤ a KDH chcú viac obvodov, Mostu a SaS stačí jeden

Témy

Diskusia

Volič To čo si napísal,každý dospelý človek žijúci na Slovensku vie,ale čo má robiť,ked to zmeniť nevie /ani volbami/. Takáto demokracia môže byť len v USA a nie v štátoch kde sa budoval komunizmus. Vždy budú ľudia porovnávať ako bolo pred... Volič Ty budeš určite voliť Kotlebu,lebo on je posledná nádej urobiť poriadok na Slovensku. Je to síce velké riziko,ale ako pritiahnúť milion nerozhodných občanov k volebným urnám? figliarik Po volbach sa vsetko zmeni. Prochaska zmeni nazor. Ucty olichargom treba splacat. figliarik Re Figel ty co si za zlepeneho idiota. 26 rokov po revolúcii a slováci si nechali vmanipulovať do štandardu, že voľby sú niečo, ako keď vo filme Angeliku dražili uterákmi omotaní pracháči. Kto dá viac? Jeden sľubov, tí druhí hlasov. Televízie dávajú prezentácie, debaty, kometáre, odhady. A potom skutočne ďalšie štyri...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Parlamentné voľby 2016

Ankety

Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?

Aktuálne témy

Mňamky-recepty

DRAN.sk

Dámskajazda

NAJKY.sk

Podnikam.sk

Autolike.sk

najAPPKY.sk

Byvanie je hra

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...