#Sieť padá k percentu, v parlamente by bolo sedem strán

Logo - Sieť
Foto: Ilustračné, SITA/# Sieť

BRATISLAVA 19. augusta (WebNoviny.sk) – Ak by sa parlamentné voľby konali v auguste, ich víťazom by sa stala strana Smer-SD, ktorú by volilo 27 percent občanov.

Do parlamentu by sa dostalo ešte ďalších šesť strán, súčasná koaličná strana Sieť by však medzi nimi nebola. Vyplýva to z reprezentatívneho prieskumu, ktorý uskutočnila agentúra FOCUS v dňoch 11. až 16. augusta na vzorke 1 002 respondentov starších ako 18 rokov.

Agentúru SITA o výsledkoch prieskumu informoval Martin Slosiarik z agentúry FOCUS. Prieskum nezachytil odchod piatich poslancov Siete do poslaneckého klubu Most-Híd.

Druhú najvyššiu podporu voličov má podľa prieskumu Slovenská národná strana (SNS), ktorú by volilo 14 percent opýtaných, nasleduje SaS s podporou 13,7 percenta. Hnutie OĽaNO-NOVA by volilo 9,7 percenta respondentov, Kotlebovu Ľudovú stranu Naše Slovensko 8,9 percenta opýtaných.

Hnutiu Sme rodina – Boris Kollár by odovzdalo hlas 6,9 percenta voličov a do parlamentu by sa dostala aj strana Most-Híd s podporou 6,1 percenta voličov. Pred bránami parlamentu by skončili KDH (4,6 %), SMK-MKP (3,6 %), Sieť (1,4 %) a SZS (1,1 %). Ostatné strany by nevolilo ani jedno percento respondentov. Na voľbách by sa nezúčastnilo 14 percent opýtaných, ďalších 9,3 percenta respondentov nevedelo, koho by volili.

Smer-SD by podľa augustového prieskumu preferencií agentúry FOCUS získal 47 kresiel v parlamente, SNS 24, SaS 24, OĽaNO-NOVA 17, Kotlebova Ľudová strana Naše Slovensko 15, hnutie Sme rodina – Boris Kollár 12 a Most-Híd 11 kresiel.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris Kollár
Firmy a inštitúcie Agentúra FOCUSNR SR Národná rada Slovenskej republiky