Sieť predstavila priority pre programové vyhlásenie vlády

Siet
Predseda strany Sieť Radoslav Procházka (vľavo) na TB po rokovaní predsedníctva strany Sieť. Bratislava, 10. marec 2016. Foto: SITA/Marek Mrviš

BRATISLAVA 10. marca (WebNoviny.sk) – Predsedníctvo Siete dnes schválilo priority, ktoré bude strana presadzovať do programového vyhlásenia vlády.

Sieť chce presadiť prijatie protischránkového zákona, zaviesť osobnú hmotnú zodpovednosť politikov, znížiť daň z príjmov pre právnické a fyzické osoby, predĺženie poberania príspevku na starostlivosť o dieťa z troch na päť rokov či zrušenie daňových licencií.

Obrazom: Prezident Kiska prijal lídrov strán, Kotlebovi dal košom

Predseda Siete Radoslav Procházka priblížil, že Sieť bude presadzovať aj zvýšenie paušálnych výdavkov pre živnostníkov, urýchlenie výstavby ciest R2 na Hornej Nitre, R3 na Orave a R4 na Zemplíne a zvýšenie potravinovej sebestačnosti Slovenska na úroveň priemeru krajín EÚ. Rovnako chcú zvýšiť peniaze pre školstvo o 30 percent za štyri roky a skrátiť čakacie lehoty na zdravotné výkony a umiestnenie do domovov sociálnych služieb.

„Neradi by sme z týchto podmienok robili kompromisy. Sú to priority, na ktorých chceme trvať,“ povedal Procházka. Sieť podľa jeho slov vznikla preto, aby presadila plán na ochranu a rozvoj strednej vrstvy na Slovensku. Ak prezident poverí Richarda Sulíka zostavením vlády, Procházka bude na rokovaniach s lídrom SaS presadzovať priority Siete. Predsedníctvo strany ich dnes schválilo aj preto, aby na rokovania so Sulíkom Procházka išiel „s istým obsahom“. Predseda Siete nevidí v ich prioritách žiadnu, ktorá by mohla byť problematická pre SaS a Sulíka.

Predsedníctvo Siete zobralo na vedomie odchod Miroslava Beblavého z funkcie podpredsedu, Procházka sa vyslovil, že ho to mrzí.

K fotkám predsedu Sme rodina Borisa Kollára s niekdajším mafiánskym bosom Jurajom Ondrejčákom alias Piťom predsedníctvo nezaujalo oficiálny postoj, viacerí členovia predsedníctva podľa Procházku nad obrázkami vyslovili vážne znepokojenie.

Obrazom: Parlamentné voľby 2016

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Radoslav Procházka