Sieť stiahne svoju kandidátku na primátorku Bratislavy

Kratochvilova prochazka
Zľava: Kandidátka na primátorku Bratislavy Tatiana Kratochvílová a predseda strany Sieť Radoslav Procházka. Foto: archívne, SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 27. októbra (WEBNOVINY) – Koalícia štyroch stredopravých strán sa podľa informácií agentúry SITA dohodla, že stiahne z volieb o post bratislavského primátora Tatianu Kratochvílovú.

Jej kandidatúru podporujú Sieť, SaS, Most-Híd a SDKÚ-DS. „Môžem potvrdiť, že dnes sme dospeli k definitívnej dohode. Obsah dohody bude zverejnený v utorok,“ povedal v pondelok pre agentúru SITA podpredseda SaS Ľubomír Galko, ktorý liberálov zastupoval na rokovaniach.

Kňažka podporí aj NOVA

Kratochvílová neuspela v predvolebných prieskumoch. Podľa nich má najväčšiu šancu na úspech z pravicových kandidátov Milan Kňažko, ktorý má od začiatku podporu KDH a od pondelka aj hnutia NOVA. Tá v pondelok odporučila svojim voličom voliť Kňažka.

Stiahnutie Kratochvílovej však nebude automaticky znamenať podporu Milanovi Kňažkovi. Podľa informácií agentúry SITA s jeho podporou má problém predovšetkým SaS. Štvorkoalícia, ktorá podporovala Kratochvílovú, sa podľa informácií agentúry SITA dohodla, že podporí takého stredopravého kandidáta, ktorý podľa prieskumov bude mať najväčšiu šancu poraziť Milana Ftáčnika. Predseda Mostu-Híd Béla Bugár už avizoval, že miestnym štruktúram strany odporučí podporiť práve Kňažka.

Dnešné rokovanie koalície iniciovala SDKÚ-DS. Podľa uznesenia mestského koordinačného výboru strany, ktoré má agentúra SITA k dispozícii, súčasťou snahy o podporu iba jedného kandidáta stredopravých strán v Bratislave musí byť aj komunikácia alebo snaha o dohodu aj s ďalším kandidátom, ktorý by sa mal takisto vzdať svojej kandidatúry v prospech toho, kto má dnes najväčšiu šancu na víťazstvo.

Bugár je za stiahnutie Kratochvílovej

V Bratislave dôjde zrejme k dohode stredopravých strán na jednom spoločnom kandidátovi na post primátora. Ako povedal dnes pre agentúru SITA predseda Mostu-Híd Béla Bugár, s predsedom Siete Radoslavom Procházkom rokoval minulý týždeň a hovorili najmä o Bratislave. „Súhlasím s tým, aby došlo k dohode o Bratislave. Prichádza do úvahy stiahnutie kandidátky Siete Tatiany Kratochvílovej,“ povedal. Kandidátku Siete podporujú aj SaS, Most-Híd a SDKÚ-DS.

Podľa Bugára si každý musí uvedomiť, že trieštenie hlasov vo voľbách nie je dobré. „Teraz prichádza chvíľa, že aj náš partner pochopil, že len niekoho kandidovať, pričom iný kandidát pravice má väčšiu šancu, nie je správne,“ zdôraznil Bugár s tým, že rozhodnutie o stiahnutí Kratochvílovej treba uzavrieť do konca týždňa, aby sa toto rozhodnutie dostalo do povedomia voličov. „Každá strana ešte musí dostať priestor povedať, koho chce podporiť,“ vysvetlil.

O podpore Mosta-Híd kandidátovi na primátora v Bratislave rozhodne bratislavské vedenie strany. „Ja budem odporúčať podporiť Milana Kňažka,“ povedal Bugár, ktorý na rokovaní Procházkovi odporúčal, aby rýchlo rokoval aj s inými predstaviteľmi stredopravých strán.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Béla BugárĽubomír GalkoMilan KňažkoTatiana Kratochvílová