Šikuta má jasnú predstavu o najvyššom súde, pri očiste justície chce spolupracovať s Kolíkovou

Ján Šikuta
Predseda Najvyššieho súdu SR Ján Šikuta. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Predseda Najvyššieho súdu SR Ján Šikuta chce pri zmenách na najvyššom súde úzko spolupracovať s ministerskou spravodlivosti Máriou Kolíkovou (Za ľudí). Agentúru SITA o tom v tlačovej správe informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu SR Alexanda Važanová. Šikuta vníma Kolíkovej rezort ako kľúčového partnera pri téme očisty justície.

Akčný plán očisty justície, posilnenie právnej istoty či avizované zmeny v legislatíve. Aj to boli témy pondelkového prvého pracovného stretnutia Šikutu a Kolíkovej.

„Mám jasnú predstavu, čo treba na najvyššom súde a v súdnictve, ako takom zmeniť. V tejto oblasti je mimoriadne žiadúca úzka spolupráca s ministerkou spravodlivosti a práve o nej sme dnes diskutovali, s prísľubom ďalších pracovných stretnutí vo veľmi krátkom čase“, skonštatoval Šikuta.

Predseda najvyššieho súdu chce v najbližších týždňoch diskutovať o zmenách v justícii s ďalšími partnermi. S myšlienkou akčného plánu očisty justície osloví Súdnu radu SR, predsedov Ústavného súdu, krajských súdov a ďalšie dôležité inštitúcie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján ŠikutaMária Kolíková
Firmy a inštitúcie MS Ministerstvo spravodlivosti SRNS Najvyšší súd SR