Silná búrka vytopila v Čani aj policajtov

Nižná Myšľa prežila katastrofu
Takto to vyzeralo v zatopenej časti obce Nižná Myšľa po katastrofálnych minuloročných záplavách a zosuvoch pôdy. Nižná Myšľa, 4. jún 2010. Foto: SITA/Marián Angelovič

TREBIŠOV/KOŠICE 10. júla (WEBNOVINY) – V okresoch Košice okolie a Trebišov hasiči pomáhali odstraňovať následky búrky, ktorá sa regiónmi prehnala včera.

Ako dnes ráno informoval dôstojník operačného strediska trebišovských hasičov Ján Šlepkovský, zasahovali v Trebišove, Veľatoch či Zemplínskej Novej Vsi. „Išlo väčšinou o popadané stromy a polámané konáre. V Trebišove búrka zničila na dvoch domoch plechové strechy,“ informoval Šlepkovský.

„Začalo sa to včera popoludní okolo štvrtej a do ôsmej večer naši chlapi pomáhali odstraňovať následky po búrkach. V Nižnej Myšli a Čani sme boli čerpať vodu,“ informoval dôstojník operačného strediska košických hasičov Miroslav Kovaľ.

Uviedol, že V Nižnej Myšli voda zaplavila dve ulice, pretože kanalizácia tu má zlý spád. K domom sa však voda nedostala.

„V Čani vytopilo priestory obvodného oddelenia polície, garáže a pivnice v troch rodinných domoch,“ hovorí Kovaľ. Dodal, že v obci Ťahanovce búrka poškodila stĺp elektrického vedenia a v Seni spadol strom na kábel elektrického vedenia, pričom hrozilo, že v prípade jeho pretrhnutia spadne strom na rodinný dom.

Obrazom: Katastrofa v Nižnej Myšli (4. jún 2010)

Zväčšiť mapu

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom