Silné krupobitie vo Francúzsku zničilo takmer celé vinice

Krúpy
Foto: SITA, AP

LYON 24. júla (WEBNOVINY) – Letné krupobitie zanechalo po sebe obrovské škody na vzácnych viniciach vo francúzskom Burgundsku, pričom zničilo na niektorých majetkoch až do 70 percent úrody.

Informovali o tom v stredu miestni producenti vín. Utorkové búrky, ktoré sprevádzalo silné krupobitie a vietor, spôsobili rozsiahle škody v niektorých tamojších najznámejších vinárskych oblastiach, akými sú Cote de Beaune, Volnay, Pommard a Savigny-les-Beaune.

„Je to katastrofálne, niektoré vinice sa už nezotavia. Straty sú 30 až 40 percent a môžu stúpnuť až na 70 percent,“ povedal Thiebault Huber, uviedol šéf zväzu producentov z Volnay Thiebault Huber. Podľa jeho slov takéto ťažké krupobitia môžu vinice poznačiť až na tri roky.

Búrky boli poslednou zo série nepríjemností, ktoré postihli vinárov v Burgundsku v poslednom čase. Na jar región zasiahli povodne, pričom minulý rok to boli rovnako krupobitia, ktoré zničili v niektorých oblastiach až do 60 percent úrody. Podľa predpovedí počasia by mali Francúzsko zasiahnuť búrky aj v stredu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom